Rastislav Búgel Hokej

Sezóna sa skončila pre topoľčianskych hokejistov, ktorí neustáli tlak favorizovaného Bardejova. Ten po dobrých výkonoch postúpil medzi štvoricu najlepších tímov prvej ligy.

Ilustračný obrázok k článku A je dobojované! Topoľčany nezvládli domáci zápas, do semifinále postúpil Bardejov

Štvrťfinálová séria Topoľčian s Bardejovom pokračovala na ľade Žochárov štvrtým vzájomným zápasom. Po dvoch prehrách na ľade Bardejova topoľčianski hokejisti vyhrali pred domácim publikom. Na štvrté vzájomné stretnutie si cestu našlo až 1276 divákov.

Bardejov sa do vedenia dostal už v piatej minúte zásluhou Kalináča (0:1) a to bolo na dlhšiu dobu z oboch strán všetko. Hostia pridali ďalší presný zásah v 24.minúte zásluhou Fajčáka (0:2). Topoľčany zmobilizovali sily a v 46.minúte znižoval na rozdiel jediného gólu Bosák (1:2). Napokon však prišla rana v podobe gólu Solomonchaka a bolo dobojované. Bardejov si tak zabezpečil miestenku medzi štvoricou najlepších tímov v sérii hranej na tri víťazné zápasy.

HC Topoľčany – HC 46 Bardejov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 46. Bosák– 5. Kalináč , 24. Fajčák, 49. Solomonchak

Stav série: 1:3