Jakub Forgács Hokej

Po domácej prehre s Piešťanmi si banskobystrickí hokejisti chceli zlepšiť náladu v Martine. Tu štvrtí barani nastúpili proti priebežne deviatemu tímu Tipsport ligy.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa predstavili na ľade Martinčanov: Zápas spoznal víťaza až po nájazdoch FOTO

Martinskí hokejisti v úvode pritlačili Banskobystričanov a Bacashihua bol v ohni striel. Domáci z tohto náporu však nevyťažili nič, keď americký brankár viackrát podržal hostí a Jass trafil v 3. min iba žŕdku. Hostia sa mohli v 7. min ujať vedenia, ale Zigo stroskotal na Dzubinovi. O minútu neskôr sa Nemček dostal sám pred bránku hostí, spôsobil poriadny závar, ale rozhodca po telefonáte s videorozhodcom rozpažil ruky a na bezgólovom stave sa nič nezmenilo. Potom zvýšili aktivitu aj hostia. V 12. min Surový pekne prenikol, ale mieril vedľa. Vzápätí Hvila ani na dvakrát neprekonal martinského brankára. V 15. min nebol na druhej strane úspešný z dobrej pozície Galamboš. V 18. min sa opäť vyznamenal Dzubina po šanci Pujacsa.

Hostia v závere tretiny nevyužili 30-sekundovú výhodu o dvoch hráčov, ale v pokračujúcej presilovke 5:4 v úvode druhej časti sa v 22. min ujali vedenia, keď sa zblízka presadil Bast. Potom sa na ľade bojovalo o každý puk, akcie sa striedali na oboch stranách. Brankári boli pozorní, a tak sa skóre zápasu dlho nemenilo. Až v 37. min pri presilovke domácich strelu Tabačka tečoval Skladaný a vyrovnal. V 40. min sa mohli Martinčania ujať vedenia, ale Nemček nepremenil trestné strieľanie za „sekeru“ Matouška, keď stroskotal na brankárovi Bacashihuovi.

V tretej tretine mali zo začiatku viac z hry favorizovaní hostia. V 44. min sa nepresadil Lamper a o tri minúty neskôr sa pekne „preštrikoval“ Lucenius, ale vo vyloženej šanci netrafil martinskú bránku. Potom sa hra vyrovnala a v 52. min mohol rozhodnúť Kokavec, ale z bezprostrednej blízkosti neprekonal Bacashihuu. V 56. min vychytal Dzubina Kytnára a Basta. Brankári boli naďale oporami svojich mužstiev a tak sa v riadnom hracom čase a ani v predĺžení nerozhodlo. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve a dvoch bodoch pre hostí v šiestej sérii Hvila.

Hlasy po zápase

Ivan Dornič, tréner Martina: „Bol to výborný, dramatický hokej. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ale strelecky sme sa nepresadili. Hráči tvrdia, že sme strelili gól, ale rozhodcovia ho neuznali. Súper sa dostal na koňa po góle z presilovky. Aj my sme potom využili presilovku a vyrovnali. V samostatných nájazdoch rozhodol najlepší strelec súťaže Hvila. Chlapcom musím poďakovať za predvedený výkon.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bolo to bojovné stretnutie s množstvom osobných súnojov. Začali sme zle, Martin nás dostal pod tlak a vtedy nás podržal brankár Bacashihua. Postupom času sme hru vyrovnali a naša hra začala spĺňať prísnejšie kritériá. V tretej tretine sme boli aktívnejší, vypracovali sme si viac šancí, ale domáceho brankára sme neprekonali. Remíza v riadnom hracom čase je zaslúžená. Hvila v samostatných nájazdoch potvrdil povesť strelca a rozhodol o zisku dvoch bodov pre nás.“

MHC Martin – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 37. Skladaný (Tabaček, Jass) – 22. Bast (Lucenius), rozhodujúci samostatný nájazd Hvila
  • Rozhodovali: Jonák, Lauff – Jobbágy, Rovenský
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Murček (Martin) na 10 min. za nešportové správanie
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 2500 divákov.
  • MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Matejka, Dvořák, Dlouhý, Tomáš Varga, Bačik, Rusina, Jáchym – Skladaný, Galamboš, Pokrivčák – Surovka, Murček, Nemček – Jass, Kabáč, Rzavský – Kentoš, Jurášek, Kokavec
  • HC '05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, Čížek, Rosandič, Košecký – Lamper, Zigo, Matoušek – Majdan, Lucenius, Surový – Hvila, Kytnár, Bast – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

Pozrite si kompletnú tabuľku Tipsport Ligy.