Webnoviny - Svet

Barcelona remizovala s Realom Madrid, je prvým finalistom

WEBNOVINY.SK

FC BarcelonaFoto: SITA/AP BARCELONA 3. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona sa stali prvými finalistami Ligy majstrov 2010/2011. V utorňajšej odvete atraktívnej semifinálovej konfrontácie s ďalším španielskym klubom Real Madrid síce na vlastnom trávniku „len“ remizovali 1:1 (0:0), ale v súčte s predchádzajúcim víťazstvom 2:0 z prvého zápasu to „blaugranas“ stačilo na postup.

Skóre na Nou Campe zmáčanom dažďom otvoril v 54. min Pedro Rodríguez po prihrávke od Andrésa Iniestu. Po desiatich minútach vyrovnal Marcelo, ktorý poslal za chrbát Víctora Valdésa pokus Di Maríu odrazený od konštrukcie bránky. Hostia však už nedokázali ani len zdramatizovať dianie prípadným priebežným obratom na 2:1. Z lavičky ich viedol Aitor Karanka namiesto suspendovaného Josého Mourinha. „Biely balet“ najmä v prvom polčase viacerými skvelými zákrokmi podržal Iker Casillas, ktorý po dueli povedal: „Musíme zdvihnúť hlavy a zachovať si hrdosť.“

Išlo o štvrté vydanie „El Clásico“ za 18 dní. Prvé sa 16. apríla v rámci Primera División skončilo v Madride remízou 1:1, následne bol vo finále národného pohára Copa del Rey úspešnejší „biely balet“, ktorý zvíťazil gólom Cristiana Ronalda 1:0 po predĺžení, a v minulotýždňovom prvom zápase semifinále LM sa na Štadióne Santiaga Bernabéua dvakrát strelecky presadil argentínsky ofenzívny klenot Barcelony Lionel Messi.

Veľký potlesk si v utorok vyslúžil príchod Érica Abidala na ihrisko v katalánskej metropole. Francúzsky obranca podstúpil 17. marca operáciu, pri ktorej mu odstránili nádor z pečene.

Zverenci Josepa Guardiolu sa vo finále najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže stretnú 28. mája v londýnskom Wembley s úspešným z druhého semifinále Manchester United – Schalke 04 Gelsenkirchen. Anglický tím bude v stredu rovnako ako „Barca“ v utorok kontrolovať sľubný náskok 2:0 z pôdy súpera.

Barcelona je trojnásobným víťazom Ligy majstrov. Naposledy sa presadila v sezóne 2008/2009 a vtedy vo finále na Olympijskom štadióne v Ríme zdolala práve Manchester United 2:0.

Výsledok utorňajšieho odvetného stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2010/2011:

FC Barcelona (Šp.) – Real Madrid (Šp.) 1:1 (0:0) – prvý zápas 2:0, do finále postúpila Barcelona Góly: 54. Pedro Rodríguez – 64. Marcelo, ŽK: 82. Pedro Rodríguez – 13. R. Carvalho, 58. L. Diarra, 69. Xabi Alonso, 75. Marcelo, 85. Adebayor, rozhodoval: Frank De Bleeckere (Belg.)

szólj hozzá: Barcelona v Real Madrid 1–1

Zostavy: Barcelona: Víctor Valdés – Dani Alves, Mascherano, Piqué, Puyol (90. É. Abidal) – S. Busquets – Xavi Hernández, Iniesta – David Villa (74. S. Keita), Messi, Pedro Rodríguez (90.+ Afellay)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, R. Carvalho, Raúl Albiol, Marcelo – L. Diarra, Xabi Alonso – Cristiano Ronaldo, Kaká (60. Mesut Özil), Di María – G. Higuaín (55. Adebayor).