Chára prvou hviezdou súboja Boston - Philadelphia

Slovenský hokejista Zdeno Chára.Foto: SITA/APNEW YORK 5. mája (WEBNOVINY) – Najvýraznejšou postavou nie iba výškou, ale predovšetkým výkonom, stredajšieho súboja 2. kola (semifinále konferencie) play-off zámorskej hokejovej NHL medzi Bostonom a Philadelphiou (5:1) bol Slovák Zdeno Chára.

Obrovitý obranca a kapitán „medveďov“ už v 30. sekunde duelu prvým gólom v play-off zavelil svojim spoluhráčom do útoku. Odchovanec Dukly Trenčín v službách Bostonu sa potom neskôr v 36. min podieľal prihrávkou na štvrtom góle svojho tímu a v závere 3. tretiny (59. min) pridal svoj druhý a celkovo piaty gól „medveďov“, ktorým stanovil konečný stav na 5:1.

Vodca Bostonu strávil na ľade svojich klasických 23:03 minút a po zápase ho zaslúžene vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Jediný gól hostí z Philadelphie dal v 37. min slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý bol v tomto súboji play-off na klzisku „chárovských“ 28:12 min. Stredajší gól bol jeho druhým presným zásahom v aktuálnej edícii play-off. Bostonu k postupu do finále Východnej konferencie už chýba iba jeden víťazný duel.

Presne takú istú úlohu musia splniť aj hokejisti San Jose, ktorí v stredu vyhrali v treťom súboji play-off na ľade „červených krídel“ z Detroitu 4:3 po predĺžení. Kým Boston a San Jose o postup do finále konferencie ešte iba bojujú, tím Tampa Bay v tejto cieľovej stanici už je. Dostal sa tam po víťazstve 5:3 na vlastnom ľade nad Washingtonom. „Blesky“ z Floridy svoju túžbu splnili v najkratšom možnom termíne, keď sériu 2. kola play-off vyhrali hladko 4:0.

Východná konferencia – 4. zápas (hralo sa na 4 víťazstvá): Tampa Bay – Washington 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) – konečný stav série 4:0, do finále konferencie postupuje Tampa Bay

Východná konferencia – 3. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá): Boston – Philadelphia 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) – (Zdeno Chára (Boston) 2 + 1, po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu – Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0, stav série 3:0

Západná konferencia – 3. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá) Detroit – San Jose 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1), stav série 0:3