Chára rozhodol o výhre Bostonu, prehra San Jose

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body> NEW YORK 17. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára strelil víťazný gól Bostonu v stredajšom prvom zápase 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL a stal sa prvou hviezdou duelu Boston Bruins – Montreal Canadiens. „Medvede“ už v prvom dejstve viedli 2:0, no hráčom Habs sa podarilo vyrovnať a rozhodnutie zobral na svoje plecia slovenský bek s kapitánskym „céčkom“ Chára, ktorý v 52. min počas presilovej hry prekonal Careyho Pricea v bránke Montrealu. Ten vo štvrtok dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom a na svoje konto si pripísal 35 zásahov. Na konečných 4:2 pre Boston upravil 14 sekúnd pred treťou sirénou gólom do prázdnej bránky Kessel.

Prekvapením sa skončilo meranie síl medzi víťazom základnej časti zo San Jose a Anaheimom. Sharks nedokázali prekonať švajčiarskeho brankára Jonasa Hillera ani raz, naopak Nabokov kapituloval zo sedemnástich pokusov Ducks dvakrát. Podľa očakávania sa skončil duel medzi Detroitom a Columbusom, Red Wings vyhrali bez väčších problémov 4:1. Ani Marián Hossa a ani Tomáš Kopecký sa v tomto zápase bodovo nepresadili.

Až do predĺženia dospel duel medzi Chicagom a Calgary, keď strelci oboch tímov v priebehu troch tretín strelili po dva góly. Diváci si predĺženie príliš neužili, pretože už v 12. sekunde rozhodol o víťazstve Chicaga Martin Havlát.