Peter Klimant Futbal

Ďalší bod do zbierky: Futbalisti Zlatých Moraviec remizovali s Michalovcami

Zlatomoravecký futbalový klub FC ViOn si v rámci 26. kola Fortuna Ligy 2015/2016 zmeral sily s mužstvom MFK Zemplín Michalovce. Našim sa podarilo vybojovať jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší bod do zbierky: Futbalisti Zlatých Moraviec remizovali s Michalovcami

V prvom polčase jasne dominoval domáci tím. Michalovce sa snažli postupnými útokmi prepracovať čo najbližšie k šestnástke súpera, naopak hostia stavili na obranu a sústredili sa na rýchle protiútoky. V úvode zápasu mal dve dobré šance na otvorenie skóre Kunca, v oboch prípadoch sa ale zaskvel brankár ViOnu Kováč. Tlak Michaloviec pokračoval, v 33. min. sa opäť Kunca osamotený rútil na Kováča, v pokutovom území po súboji spadol na trávnik, no rozhodca penaltu neodpískal. O štyri minúty neskôr prvýkrát pohrozili aj hostia, no strela Perišiča tesne minula pravú žrď a Kelemen nemusel zasahovať. Domáci sa dočkali v 39. min., keď ich poslal do zaslúženého vedenia Hamuľák – 1:0.

V druhom dejstve pokračovali Michalovce v aktivite, krátko po prestávke zachránil Zlaté Moravce od druhého gólu Kupec, ktorý v poslednej chvíli poslal loptu smerujúcu za bránkovú čiaru mimo nebezpečenstva. ViOn sa postupne osmelil smerom dopredu a v 63. min. vyrovnal skóre úplne zabudnutý Bamba, ktorý pekným volejom prekonal bezmocného Kelemena – 1:1. Zápas potom rozkúskovali početné fauly a striedania. Veľkú príležitosť na rozhodnutie spálil v závere striedajúci Bayón, jeho zakončenie však nebolo dôrazné a na bránkovej čiare trafil jedného z obrancov Zlatých Moraviec. Duel sa tak skončil remízou, ktorá viac potešila hostí.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: „Je to obrovská škoda, keby bolo po polčase 3:0, nikto by nemohol nič povedať. Sú to pre nás stratené body, trápili sme sa a súper to využil. Statili sme jasný zápas, najmä kvôli koncovke. Potešiteľné je, že sme si konečne vytvorili tlak a mali obrovské množstvo gólových príležitostí. Čo však z toho, keď ich nepremeníme.“

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: „Je to pre nás doslova zlatý bod. Do zápasu sme vstúpili zle. Nervozita nám zväzovala ruky aj nohy, robili sme obrovské chyby v defenzíve, z toho pramenili domáce šance. Ešte šťastie, že ich súper nevyužil a po polčase bolo iba 1:0. Nezachytili sme ani úvod druhého dejstva, našťastie súper opäť svoje šance nevyužil. Nám sa podarilo streliť krásny gól a domov si vezieme cenný bod.“

MFK Zemplín Michalovce – ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

Góly: 39. Hamuľák – 63. Bamba. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Sviarčinskij, Podhorin, Votinov – Kuzma, Perišič, Kováč.

Zostavy a striedania:

• Michalovce: Kelemen – Šimčák, Morlacchi, Podhorin, Sviarčinskij – Kunca (73. Bayón), Sedlák, Danko (74. Savvidis), Koscelník – Votinov, Hamuľák (81. Bellas)
  • Zlaté Moravce: Kováč – Školník (60. Cebara) – Kupec, Tipurič, De Souza, Majkič – Perišič (55. Bamba), Karlík – Orávik, Gešnábel (80. Krznarič) – Kuzma