Peter Klimant Futbal

Ďalší bodík pre FC ViOn: Futbalisti Zlatých Moraviec remizovali s Ružomberkom

Zlatomoravecký futbalový klub FC ViOn si v rámci 31. kola Fortuna Ligy 2015/2016 zmeral sily s mužstvom MFK Ružomberok. Zo stretnutia sa zrodila remíza.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší bodík pre FC ViOn: Futbalisti Zlatých Moraviec remizovali s Ružomberkom

ViOn začal bez rešpektu a s chuťou. V 9. minúte Slančík z 25 m parádne napriahol pravačkou a Hajdúcha od pohromy zachránila len ľavá žrď. Vzápätí štipľavý Kuzmov projektil zdiaľky minul bránu MFK. V 15. minúte Školník v hĺbke ružomberskej šestnástky v sľubnej pozícii napálil iba do Hajdúcha. Aktivita Zlatých Moraviec napokon priniesla aj svoje ovocie, v 23. minúte Slančík krásnou uličkou oslovil Kuzmu a útočník hostí situáciu zoči – voči Hajdúchovi bravúrne zvládol – 0:1.

Tréner Liptákov Ladislav Pecko v 28. minúte reagoval na ofenzívnu biedu svojho mužstva, keď obetoval pravého beka P. Masla a na ihrisko poslal k Lačnému druhého hroťáka Jakubka. Až tesne pred naplnením nadstavenej minúty Ružomberčania v prvom polčase vážne ohrozili bráknu súpera. Pri hlavičke Rosu, ktorú už mnohí videli v sieti, excelentný zákrok vytiahol Kováč.

V druhom polčase už hráči ViOn-u upustili od vysokého napádania, stred poľa prenechali domácim a sústredili sa hlavne na obranu. Hra sa odvíjala predovšetkým na polovici Zlatých Moraviec, ale „Ruži“, ktorá očividne pridala, dlhšie chýbala prekvapujúca myšlienka i finálna prihrávka. Až do 61. minúty, keď Faško posunul loptu Ďubekovi a ten ju ľavačkou nádherne a nechytatelne zatočil do pravého vinkla brány hostí – 1:1. Ružomberok sa potom tlačil pred bránku súpera a snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 81. minúte Kováč vychytal Jakubka a vzápätí zneškodnil aj Ďubekov pokus. Na remíze sa tak už nič nemenilo.

Hlasy trénerov

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Polčas nestačí na to, aby ste vyhrali. Možno by aj stačil, keby sme boli agresívnejší v šestnástke súpera. Podobne ako v Podbrezovej sme nastúpili nekoncentrovaní. Pustíme súpera do hry a potom naháňame zajaca. Neviem, v čom tom je, keďže potom vládzeme a súpera zavrieme na jeho polovicu, vyrovnáme a máme ďalšie šance. Takže to nemôže byť v kondícii. Je to o hlavách hráčov, o tom, ako sa na zápas pripravia. A v akom sme momentálne stave.“

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: „Prvý polčas sme hrali celkom slušne, boli sme kombinační, vytvorili sme si pár príležitostí na strelenie gólu, nastrelili sme brvno, dostali sme sa do vedenia. Neviem, či nám to uškodilo, ale v druhej polovici sme boli pasívnejší, prehrávali sme osobné súboje v strede ihriska. Súper si vytvoril tlak, z ktorého pramenili aj šance, no na naše šťastie strelil len jeden gól. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 61. Ďubdek – 3. Kuzma. Rozhodoval: Straka, ŽK: Karlík, Gešnábel (obaja Zlaté Moravce), 1268 divákov

Zostavy a striedania:

• Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo (28. Jakubko), Kružliak, Rosa, Boszorád – M. Nagy – Lupták, Gerát (46. Faško) , Ďubek, Gál-Andrezly – Lačný
  • Zlaté Moravce: Pav. Kováč – Majič, Tipurič, De Souza, Pintér – Krznarič (83. Cebara), Bariš – Gešnábel, Slančík (69. Karlík), Školník (57. Perišič) – M. Kuzma