Katarína Jankeje Hádzaná

Dramatický súboj na palubovke súpera: Žochári po výhre vedú tabuľku!

Nervy až do poslednej chvíle. Tak to vyzeralo v zápase medzi domácimi Novými Zámkami a Topoľčanmi. Naši hádzanári však záver zvládli a pripísali si dva body.

Ilustračný obrázok k článku Dramatický súboj na palubovke súpera: Žochári po výhre vedú tabuľku!

V 15. kole najvyššej súťaže mužov sa topoľčiansky tím predstavil na palubovke Nových Zámkov. Diváci videli vyrovnaný súboj, zverenci Pavla Jana išli na prestávku s jednogólovým mankom (13:12). Ani po zmene strán si hráči HK Topoľčany nedokázali vytvoriť bezpečný náskok, zásluhu má na tom najmä hráč domácich, Tomáš Stranovský. Jeho 14 gólov pomohlo dostať sa Novým Zámkom do vedenia 22:21.

Žochári však excelovali v posledných minútach, presné strely Mareka Hlinku a Ľubomira Ivanicju zabezpečili tesné víťazstvo 23:22. Výborný výkon už tradične predviedol brankár Michal Meluš, ktorý skvelými zákrokmi podržal mužstvo a pomohol k výhre.

Ziskom dvoch bodov si Topoľčany zabezpečili pred zimnou prestávkou prvé miesto v priebežnej tabuľke, úradujúci majster Tatran Prešov totiž nemá odohratý plný počet duelov.

HC Štart Nové Zámky – HC Agro Topoľčany 22:23 (13:12)

Najviac gólov: Straňovský 14/9, Kocák, Demovič, Ficza po 2 – Ivanycia 8/2, Klačanský 6/1, Hlinka 5.