Rastislav Búgel Hokej

Hokejisti HK Nitra vyhrali v druhom zápase štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport Ligy nad MsHK DOXXbet Žilina 2:0. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú 2:0.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitrianski hokejisti zvládli aj druhý zápas, výhodu domáceho ľadu využili naplno

V druhom štvrťfinálovom stretnutí play-off sa po niekoľkých dobrých gólových príležitostiach dostali domáci do vedenia šťastným gólom. Blackwater poslal v 13. minúte puk spoza brány pred Tomeka a Škoda ho poslal za chrbát vlastného brankára.

Druhý gól prišiel až o 20 minút, Milo prihral po ľavej strane puk z obranného pásma Štefankovi, ten napriahol a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Tomekovej brány. V závere strednej časti hry predviedli hráči niekoľko šarvátok, a tak tretia tretina začala so 4 domácimi a 3 hosťujúcimi hráčmi.

Viac ako tri minúty pred koncom tretej tretiny odvolal tréner hostí Jančuška brankára, no výsledok 2:0 sa už nezmenil. Rovnakým pomerom vedie Nitry vo štvrťfinálovej sé­rii.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 13. Blackwater (Laliberté, Slovák), 33. Štefanka (Milo, Kutálek)

Nitra: Lakosil – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák – Piačka

Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Ťavoda, Kurali, Leško, Makovský, Mendrej – Novotny, Huna, Konečný – Stupka, Škoda, Handlovský – Drevenák, Ježek , Valášek – Ondruš, Rehák, Rogoň – Švec