Rastislav Búgel Hádzaná

Diváci si v nitrianskej mestskej športovej hale mohli užiť zápas najvyšších kvalít. Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prvom z dvojice prípravných zápasov nad majsterkami sveta z roku 2013 Brazílčankami v Nitre tesne 26:25.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Slovenské hádzanárky zabojovali s Brazíliou, v Nitre sa zrodilo víťazstvo domáceho celku

Slovenky sa nezľakli súperiek a už v 3. minúte viedli 3:1. Brazílčanky narážali na tvrdú a agresívnu obranu, s ktorou si po väčšinu času nevedeli rady. Zverenkyne Dušana Poloza viedli v zápase aj päťgólovým rozdielom, ale Da Silvaová a Nascimento Martinezová držali Brazíliu na dostrel. Do kabín sa nakoniec išlo za stavu 17:14 v prospech Slovenska.

Po zmene strán začali Slovenky ťažkopádnejšie, chybovali, čo umožnilo Brazílii v 7. minúte vyrovnať na 17:17. Hosťujúce hráčky sa na niekoľko desiatok sekúnd dostali do vedenia, ale vďaka výborným zákrokom Medveďovej viedli opäť po chvíli slovenské hráčky. V dramatickej koncovke mali zverenkyne Dušana Poloza presnejšiu mušku, o ich víťazstve rozhodla v 59. minúte Medveďová, ktorá vychytala v nájazde Quintovú. Slovensko vyhralo v prvom z dvojice prípravných zápasov nad Brazíliou 26:25.

Slovensko – Brazília 26:25 (17:14)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková – Rajnohová 4, Rechtorisová 3, Habánková 3, Klučková 2, Michnová 1, Súkenníková 2, Kučerová 0, Kostelná 0, Trochtová 2, Bačíková 0, Školková 0, Olšovská 3, Horňáková 1, Minarčíková 3, Blažeková 2

Najviac gólov Brazílie: Nascimento Martinezová 1/6, Da Silvová 5, Amorimová a Rodriguesová po 3

Dušan Poloz, tréner SR: „Pre tento tím je každá medzinárodná konfrontácia veľmi cenná, obzvlášť proti Brazílii, ktorá je majstrom sveta a jeden z favoritov olympijského turnaja. Je to obrovský skalp a veľký posun v našej práci. Chceli sme sa trochu sústrediť na hru bez brankárky podľa nových pravidiel, ale vôbec k tomu neprišlo, pretože ten tím šliapal. Potvrdilo sa nám, že ideme správnou cestou.“

Lucia Súkenníková, hráčka SR: „Je to cenné víťazstvo a sme veľmi radi, že sme si mohli zmerať sily aj s takýmto súperom, ktorý bude na olympiáde. Mali sme kvalitnú obranu, z ktorej sme ťažili do rýchlych protiútokov. Brazília asi nečakala, že by sme ich mohli týmto prekvapiť. Hrali sme na riziko, oplatilo sa.“