Anton Hrachovský Hádzaná

Hráči HC Štart Nové Zámky privítali na svojej palubovke v zápase nadstavbovej časti Extraligy Považskú Bystricu. V dueli tímov zo spodnej časti tabuľky víťazov sa zrodil najtesnejší výsledok. Prinášame vám fotogalériu zo zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Nových Zámkov narazili na Považskú Bystricu: Takto to celé dopadlo, FOTO

Hostia z Považia získali dôležité dva body na novozámockej palubovke, hoci ešte v 44. minúte prehrávali o päť gólov (24:29). Sériou nepremenených šancí im však domáci Novozámčania dovolili v záverečných minútach dotiahnuť sa a zvrátiť stav stretnutia. Hostia tak napokon triumfovali najtesnejšie 33:32 a znížili svoj odstup na 4. priečku na päť bodov. Nové Zámky sú s 12 bodmi na poslednej priečke skupiny o 1. – 6. miesto.

Napriek prehre majú Nové Zámky v tabuľke najlepších extraligových strelcov až štvornásobné zastúpenie, tabuľku vedie neohrozene Tomáš Tschur (143 gólov), za ním nasleduje Tomáš Stráňovský (119) a na 4. priečke figuruje Erik Ľoch (103).

Extraliga mužov – nadstavbová časť – A-skupina (o 1. – 6. miesto) – 4. kolo:
HC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 32:33 (19:17)
Najviac gólov: Tschur 10/2, Ľoch 6, T. Straňovský 5 – M. Kozák 6/3, Firit 5, Š. Macháč a Dyba po 4
Pok. hody: 3/2 – 3/3, vylúčení: 7 – 5, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 180 divákov

V ďalšom zápase si poradil vedúci Tatran Prešov s hráčmi Šale 33:27. Súboj o 2. priečku tabuľky extraligy medzi Topoľčanmi a Hlohovcom sa skončil výhrou domácich 23:21.

Kompletné výsledky 4. kola nadstavby (o 1. – 6. miesto):
Tatran Prešov – HKM Šaľa 33:27 (17:13)
HK Agro Topoľčany – HC Sporta Hlohovec 23:21 (13:8)

V ďalšom zápase čakajú Novozámčanov 12. marca hráči Hlohovca, na domácej palubovke sa Zámčania predstavia najbližšie 20. marca proti lídrovi z Prešova.

Nové Zámky - Považská Bystrica 32:33