Lucia Lauková Hokej

V Nitre vyrastajú veľké hokejové nádeje. Hokejisti tímu MMHK Nitra získali majstrovský titul v extralige juniorov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejoví juniori spod Zobora majstrami: Nitra vyhrala extraligu po 19-tich rokoch

Nitrianski hokejoví juniori sa ukázali v tom najlepšom svetle. Z ich najvyššej slovenskej hokejovej súťaže si odniesli majstrovský titul. Dobrú správu pre nitriansky hokej oznámil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe, slovami,: „Hokejisti tímu MMHK Nitra získali majstrovský titul v extralige juniorov 2016/2017. Zverenci trénera Karola Kolečániho v rozhodujúcom piatom zápase finále zvíťazili pred 1682 divákmi na ľade Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení a celú sériu vyhrali 3:2 na stretnutia,“ píše sa na webe (SZĽH).

Vo finálovom súboji zvíťazila Nitra nad Duklou Trenčín 2:3 po predĺžení. Strelcom víťazného a rozhodujúceho gólu bol kapitán tímu MMHK Nitra, Dávid König. Víťazstvo je o to sladšie že, juniorský extraligový titul získala Nitra po dlhých devätnástich rokoch. Nitra vyhrala sériu 2:3 a získala majstrovský titul.

HK Dukla Trenčín – MMHK Nitra 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 17. Themár (Sádecký, Regenda), 40. Trška (Pataky) – 20. Rácz (Múčka, Mrázik), 22. Múčka (Gubo, Matejov), 69. D. König (Matejov)

Dukla Trenčín sa po súboji s Nitrou musela uspokojiť so striebornou priečkou. Ako uvádza Slovenský zväz ľadového hokeja na svojom webe, bronz získali juniori Slovana Bratislava, ktorí v rozhodujúcom piatom súboji série triumfovali na ľade Popradu presvedčivo 6:3.