Iuventa do finále, Bánovce oživili šancu na postup

Ilustračné fotoFoto: SITA/APBRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Prvými finalistkami národného play-off hádzanárok o titul majstra SR sa podľa očakávania stali hráčky Iuventy Michalovce, ktoré zvíťazili v Modre nad domácim úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava 25:21. Zverenky trénera Dušana Daniša vyhrali celú sériu 3:0 na zápasy a už môžu čakať na súpera, s ktorým budú bojovať o prvenstvo. Hádzanárky Bánovského HK Gabor Bánovce nad Bebravou totiž odvrátili prvý postupový mečbal HK Slovan Duslo Šaľa, ktorého v sobotňajšom treťom semifinálom dueli zdolali doma 21:19 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý vzájomný súboj medzi Bánovčankami a Šaliankami je na programe v nedeľu 8. mája o 10.30 h.

Súhrn výsledkov sobotňajších tretích semifinálových stretnutí národného play-off v spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL – Women´s Handball International League) 2010/2011:

SLOVENSKO semifinále play-off – tretie zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 21:25 (11:11) – konečný výsledok série 0:3, Iuventa postúpila do finále Najviac gólov: Štetáková 5, Kodajová 5/3, Kováčová 3 – Tobiašová 8/3, Wollingerová 4, Polláková 3 Pok. hody: 4/3 – 4/3, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: Horáček, Novotný (obaja ČR), 100 divákov V bojovnom stretnutí v Modre chceli domáce hráčky ukázať, že majú na prvú štvorku a do súpera sa pustili hneď od začiatku. Hádzanárky ŠKP dokázali v I. polčase držať krok s favoritom a na prestávku odchádzali za nerozhodného stavu 11:11. Iuventa však vďaka lepšiemu fyzickému fondu dotiahla zápas i celú sériu do víťazného konca.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou – HK Slovan Duslo Šaľa 21:19 (11:8) – stav série 1:2 Najviac gólov: A. Tóthová 8/4, Surovčíková 5, I. Bahýlová 3 – L. Weibelová 5, Bérešová 4, Vidiečanová 3/1 Pok. hody: 7/4 – 1/1, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 400 divákov Bolo to bojovné a dramatické stretnutie. Na jeho začiatku sa ujali vedenia hostky. Až do 5. min nedali bánovské hráčky žiaden gól. Potom však prišla hluchá chvíľa hráčok Šale, keď od 11. do 26. min zase ony nedostali loptu ani raz do domácej bránky. Bánovčanky sa dostali do vedenia a tesný náskok si už udržali až do konca duelu a vynútili si štvrtý zápas.

ČESKO semifinále play-off – tretie zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

HC Britterm Veselí nad Moravou – HC Zlín 17:14 (6:9) – stav série 1:2 Góly: Fleková 8/5, Drotárová a Súkenníková 4 – Poznarová 4/1, Adámková 3 Pok. hody: 5/5 – 1/1, vylúčené: 3 – 4, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 350 divákov

DHK Olomouc – DHC Slavia Praha 33:36 po dvojnásobnom predĺžení (31:31, 27:27, 10:11) – konečný výsledok série 0:3, Slavia postupuje do finále Góly: Kelarová 8, Růžičková 7/1, Samcová 5 – Keclíková 8, K. Černá a Tomečková po 5, Kutlvašrová 5/1 SITA