tp Futbal

Jarná časť III. ligy odštartovala: Martinské MŠK s deľbou bodov

Cez víkend začala jarná časť tretej futbalovej ligy. MŠK Fomat si v 29. kole zmeral sily s ŠK Javorník Makov.

Ilustračný obrázok k článku Jarná časť III. ligy odštartovala: Martinské MŠK s deľbou bodov

MŠK Fomat Martin si drží pozíciu lídra III. ligy skupina Stred. Nasleduje za ním práve družstvo z Makova. Na pôde súpera mali Martinčania šancu zvýšiť svoj náskok v ligovej tabuľke.

Do zápasu lepšie vstúpil domáci celok. V 16. minúte sa z hry gólovo vyznamenal Šustek a poslal Javorník Makov do vedenia (1:0). Martin však zbrane nezložil. Netrvalo dlho a domácu sieť rozvlnil Thomka, ktorý prinavrátil nerozhodný stav (1:1).

Druhý polčas hráči držali napätie do 58. minúty, kedy Ďungel posielal Martin do vedenia (1:2). Radosť na lavičke MŠK netrvala dlho. Už o tri minúty z hry opätoval gól za Makov Korček (2:2). Do konca zápasu sa už skóre nemenilo. Prvé dva celky ligovej tabuľky sa tak rozišli za nerozhodného stavu.

ŠK Javorník Makov – MŠK Fomat Martin 2:2 (1:1)

Góly: 16. min Šustek, 29.min Thomka (penalta), 58. min Ďungel, 61. min Korček

Martinský Fomat najbližšie odohrá zápas 27.marca, kde sa v 16. kole jarnej ligy proti nemu postaví TJ Družstevník Lipt. Štiavnica. Na domáci zápas sa fanúšikovia môžu tešiť 2. apríla, v sobotu 15:30 hod, kedy proti Martinu nastúpi Bytča.

Zdroj: Futbalnet.sk