Kaštieľ odhalí aj zákulisné príbehy: Sledujte ten nočný bonus!

Výstava Príbehy ukryté v obrazoch nazrie do minulosti kaštieľa. Múzeum sa zároveň chystá na tohtoročnú Noc múzeí.

Ilustračný obrázok k článku Kaštieľ odhalí aj zákulisné príbehy: Sledujte ten nočný bonus!
Zdroj: TASR

Vernisáž výstavy grafík s názvom Príbehy ukryté v obrazoch, ale aj špeciálny program pri príležitosti 13. ročníka celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií chystá pre verejnosť v najbližších týždňoch Múzeum vo Svätom Antone.

Ako informovala Jana Slaná z múzea, v piatok 19. mája o 14.00 h. sa vo výstavnej sále uskutoční otvorenie výstavy, ktorá predstavuje grafiky a obrazy zo zbierok kaštieľa. Múzejníci na nej zhromaždili tie, ktoré vynikajú zaujímavými príbehmi. ,,Obrazy sú zozbierané väčšinou Coburgovcami a zdobia chodby kaštieľa. Vo výstavnej sále sú vybrané len tie najzaujímavejšie," priblížila Slaná s tým, že výstava bude verejnosti sprístupnená do 31. októbra.

V sobotu 20. mája bude v múzeu pre verejnosť pripravený program v rámci 13. ročníka podujatia Noc múzeí a galérií. Salóny kaštieľa budú opäť otvorené pri nočnom osvetlení. ,,Po prvý raz sa predstaví divadelná skupina teatro Orlus. Návštevníci sa môžu tešiť na hranú nočnú prehliadku so scénkami v priestoroch kaštieľa," dodala Slaná s tým, že vstupy do kaštieľa budú o 20.30 (pre rodiny s deťmi), 21.00, 21.30 a 22.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame