Šport

Keď víťazstvo neteší. Hokejisti zdolali USA, na MS ale končia sklamaní

Tretie víťazstvo na svetovom šampionáte v Rusku Slovákov na turnaji neudržalo. Svoje pôsobenie končia už v základnej skupine, na postup chýbal ešte jeden gól v riadnom hracom čase.

Ilustračný obrázok k článku Keď víťazstvo neteší. Hokejisti zdolali USA, na MS ale končia sklamaní

Slovenskí hokejisti budú tretí rok v rade chýbať vo štvrťfinále MS. V utorkovom rozhodujúcom súboji v Petrohrade síce zdolali USA 3:2 po predĺžení, ale dva body im na postup nestačili.

V tabuľke B-skupiny tak zaostali za štvrtými Američanmi o dva body a skončili na 5. mieste.

Stratili sme vedenie

Slováci síce zásluhou gólu Christiána Jaroša po 162 minútach a 13 sekundách zlomili strelecké trápenie na šampionáte, ale v ďalších minútach nedokázali na tento moment nadviazať a Američania otočili skóre.

Zverenci trénera Zdena Cígera dokázali už iba vyrovnať zásluhou premiérového gólu Pavla Skalického na MS. V stretnutí doplatili aj na to, že nevyužili ani jednu z piatich presiloviek.

PREČÍTAJTE SI: MS v hokeji s Dnes24.sk: Zostáva už len pár cien! Aj títo výhercovia si ich odnesú

Postup pre USA

Američania splnili svoj cieľ, keď vyrovnaný zápas dotiahli do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe SR Marko Daňo.

Reprezentantov USA čaká presun do Moskvy, vo štvrťfinále narazia na víťaza A-skupiny Česko.

B-skupina (Petrohrad)

USA – Slovensko 2:3 pp

Góly: 28. Nelson (Warsofsky, Vatrano), 43. Foligno (Larkin) – 19. Jaroš (Viedenský), 53. Skalický (Marcinko, Graňák), 62. Daňo. Rozhodovali: Jeřábek (ČR), Sidorenko (Biel.) – Lazarev (Rus.), Suominen (Fín.), vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: SR od 21. min. bez Viedenského.

USA: Kinkaid – Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Foligno, Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Motte, Compher, Connor – Fasching, Hendricks, Wood – Maroon

Slovensko: J. Hudáček – Marinčin, Sekera, Meszároš, Švarný, Graňák, Mikuš, Jaroš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Bakoš, Lušňák, Réway – Dravecký, Marcinko, Skalický – Cehlárik, Daňo, Bartánus