Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne výsledky a tabuľky

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

12 Nové Mesto n. Váh. 12 0 2 10 5:24 2

Ďalšie výsledky: Senec – Sereď (0:0), Dubnica n. Váh. – Nitra (1:2), Šaľa – Žilina B (3:0), Trnava B – Skalica (0:3), Bratislava B – Nové Mesto n. Váh. (1:0)

III. LIGA

Dohrávka 7. kola – 8. 10. o 16.00 h:

Bytča – Nová Baňa 2:3 (1:1)
Góly: Ľ. Čikota, T. Šimček – J. Uličný, vlastný gól (F. Hedera), M. Marek

Do prvého polčasu mali lepší vstup hostia a hneď v úvode zahodil dobrú šancu M. Kminiak. Hostia mali prevahu aj v ďalšom priebehu a po dobrej prihrávke R. Horniaka otvoril skóre J. Uličný. Po úvodnom góle prevzali iniciatívu domáci, ale hostia boli z pohľadu vytvárania gólových šancí oveľa nebezpečnejší. V 40. minúte vyšla však akcia aj Bytči a Ľ. Čikota vyrovnal. V druhom polčase mala opäť lepší začiatok Nová Baňa a po vlastnom góle domácich sa aj opäť ujala vedenia. Domácim sa však aj tento-krát podarilo vyrovnať, keď sa po priamom kope presadil T. Šimček. Potom sa hra prelievala zo strany na stranu až do 90. minúty, keď J. Urgela našiel M. Mareka, ten sa prekľučkoval cez dvoch hráčov a vsietil víťazný gól. Nová Baňa tak až v samom závere okradla Bytču o všetky body.

11. kolo – 12. 10. o 14.30 h:

Pohronie B – Brusno 1:3 (0:1)
Góly: A. Nemec – P. Szczepaniak 2×, M. Sokol

V sobotu utrpeli Juniori ďalšiu prehru na domácom ihrisku po veľmi slabom výkone. V 36. minúte po hrubej chybe domáceho brankára pohodlne skóroval P. Szczepaniak. Do 2. polčasu vstúpili domáci opäť veľmi špatne, akoby boli „duchom“ na Žiarskom jarmoku a v 52. minúte sa po rohovom kope presadil M. Sokol. V 55. minúte si najlepší hráč na ihrisku P. Szczepaniak ideálne nabehol za chrbát domácej obrany a zvýšil skóre zápasu na hrozivých 0:3. V 62. minúte korigoval skóre zápasu A. Nemec, keď sa trafil po centri M. Jurkoviča. Domáci hráči v závere vyvinuli väčšie úsilie, vypracovali si aj šance, ktoré však trestuhodne zahodil R. Ďurovič aj M. Bodor. Žiaľ, niektorí domáci hráči si musia uvedomiť, že s takýmto prístupom k zápasu a samotným výkone v zápase nemôžu reprezentovať klub FK Pohronie. Ich výkon bol totiž katastrofálny, ničím neospravedlniteľný a nie adekvátny tretej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Budúci týždeň 19. 10. cestuje Pohronie B do Kremničky, kde majú čo naprávať.

Nová Baňa – Čadca 1:0 (1:0)
Góly: M. Kminiak

V Novej Bani sa odohral vyrovnaný zápas, keď sa o jediný gól zápasu v 23. minúte postaral M. Kminiak po ideálnom vysunutí od E. Jenesa. V druhom polčase mali domáci zápas pod kontrolou, vytvorili si 4 až 5 dobrých šancí, ale výborný výkon podal aj brankár Čadce M. Hlava, ktorý všetky zneškodnil. Hostia si vytvorili len jednu vážnejšiu šancu, s ktorou si ale domáci brankár U. Krnčan poradil. Nová Baňa si tak poradila s Čadcou najtesnejším víťazstvom 1:0.

Žarnovica – Liptovský Hrádok 0:2 (0:1)
Góly: M. Blaščik, M. Sajták

Prvý polčas bol vyrovnaný a hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Hostia sa po chybe v obrane v 32. minúte zápasu zásluhou M. Blaščika ujali vedenia. V 43. minúte mohol R. Černák vyrovnať, ale v dobrej šanci iba prestrelil bránu. V druhom polčase mali hernú prevahu domáci, ktorí sa snažili o vyrovnanie, ale gól sa im streliť nepodarilo. V nadstavenom čase to boli práve hostia, ktorí pridali druhý gól, keď sa cez otvorenú domácu obranu presadil M. Sajták.

16 POHRONIE B 12 2 1 9 8:29 7

Ďalšie výsledky: Martin – Krásno n. Kys. (3:0), Lučenec – Kremnička (3:0), Námestovo – Teplička n. Váh. (1:1), Bytča – Makov (0:3), Kalinovo – Rakytovce (0:0)

V. LIGA SKUPINA C

Dohrávka 7. kola – 8. 10. o 15.00 h:

Slovenská Ľupča – Voznica 2:1 (0:1)
Góly: J. Urbančok, A. Ľuptovčiak – J. Arvaj

V prvom polčase boli aktívnejší hostia z Voznice, ktorí sa aj zaslúžene ujali vedenia gólom J. Arvaja v 15. minúte zápasu. Druhý polčas však hosťom vôbec nevyšiel a domáci strelili 2 rýchle góly v 77. a 78. minúte, v dôsledku čoho otočili stav vo svoj prospech. Hostia už do konca zápasu nenašli silu na odpoveď a tak po dobrých výkonoch s Priechodom a Šalkovou v Slovenskej Ľupči prehrali v pomere 1:2.

Voznica – Štiavnické Bane 5:2 (3:1)
Góly: M. Kúšik 3×, J. Repiský, J. Arvaj – T. Zelovič, M. Lupták

V derby zápase sa domáci ujali vedenia už v 3. minúte zápasu, ale hostia hneď v zápätí vyrovnali na 1:1. V ďalšom priebehu už ale dominovala Voznica, ktorá odskočila hosťom na rozdiel 4 gólov a v závere už Štiavnické Bane len korigovali na konečných 5:2.

Slovenská Ľupča – Repište 2:3 (1:1)
Góly: M. Mesík, D. Vaník – P. Ulbrík 2×, M. Pavlík

Repište odohralo veľmi ťažký zápas, keď od 18. minúty hralo v početnej nevýhode v dôsledku vylúčenia P. Karvaša. Hostia však ukázali svoju silu, v zápase dokázali 2-krát vyrovnať a v 91. minúte po hlavičke P. Ulbríka aj strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia si tak zaslúžene zo Slovenskej Ľupče odniesli plný bodový zisk.

14 VOZNICA 11 2 1 8 16:34 7

Ďalšie výsledky: Sásová – Badín B (0:3), Lieskovec – Pliešovce (2:0), Medzibrod – Bacúch (5:1), Č. Balog – Hrochoť (2:3), Priechod – Šalková (1:0)

I. TRIEDA

Dohrávka 7. kola – 10. 10. o 15.00 h:

Lovča – Hliník nad Hronom 2:3 (0:1)
Góly: R. Neuschl (11 m), M. Rapčan – Š. Krčmárik 3×

Slaská Hodruša-Hámre 2:2 (0:0)
Góly: P. Gordulič, P. Göth (11 m) – R. Bocian, T. Gulaša

Stará Kremnička – Tekovská Breznica 0:4 (0:0)
Góly: J. Říha (11 m), I. Daniš, J. Petráš, Ľ. Lauko

Banská Štiavnica – Bzenica 0:2 (0:0)
Góly: M. Kliman, M. Demko

Domáci zaostali za výkonom z posledného kola a doma podľahli Bzenici v pomere 0:2. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, hostia s väčšou vôľou po výhre strhli zásluhou M. Klimana a M. Demka v závere víťazstvo na svoju stranu.

Hliník nad Hronom – Kremnica 4:6 (1:2)
Góly: S. Kicko, J. Mališ, P. Goral, I. Kaprálik – J. Kuzma, T. Hric, R. Urgela, M. Chladný 3×

V Hliníku nad Hronom sa odohral zápas plný zvratov. Prvý polčas vyšiel lepšie hosťom, ktorý ho vyhrali v pomere 2:1. Úvod druhého polčasu však patril domácim, ktorý výsledok otočili vo svoj prospech a dokonca hosťom odskočili na rozdiel 2 gólov. Namiesto bránenia výsledku však domáci stále pokračovali v útočnej hre, čo sa im nakoniec vypomstilo. Hostia totiž v druhej polovici druhého polčasu strelili 4 góly, hat-trickom sa zaskvel M. Chladný a famóznym obratom v atraktívnom 10-gólovom zápase oskalpovali domácich o všetky body.

Horná Ves – Brehy 3:1 (3:0)
Góly: A. Širáň 2×, M. Kuzma – P. Gorbov

Prvý polčas bol vcelku vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách. Góly však strielali iba domáci, keď sa 2-krát presadil A. Širáň a raz M. Kuzma. V úvodných minútach druhého polčasu sa podarilo hosťom zásluhou P. Gorbova skorigovať na 3:1. Neskôr sa však práve strelec gólu hostí nechal po druhej žltej karte zbytočne vylúčiť a domáci si už potom aj napriek veľkej snahe hostí výsledok postrážili. Domáci mohli v presilovke navyše pridať ešte ďalšie góly, ale D. Karakačanov a B. Neuschl mierili iba do brvna.

Lovča – Veľká Lehota

Nehralo sa, pretože hostia nepricestovali. Zápas sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou kontumovať v prospech domácej Lovče. Zatiaľ ho do úvahy brať nebudeme.

Lutila – Janova Lehota 4:0 (1:0)
Góly: R. Majer, R. Kanina 2×, P. Poliak

V Lutile sa odohral zápas priemernej úrovne, kde domáci po nevýraznom prvom polčase v tom druhom herne dominovali a zaslúžene vyhrali v pomere 4:0.

Góly: S. Šimko, L. Husár

Hostia začali aktívnejšie a už v 3. minúte mohol skórovať D. Ivan, lenže jeho strela smerovala vedľa. Potom však prevzali iniciatívu domáci a v 20. minúte strelu R. Škriniara brankár Krahúl M. Kollár ešte vyrazil, ale dorážka S. Šimka už skončila v jeho sieti. V 33. minúte mohli domáci svoj náskok navýšiť, ale M. Kollár zachránil na bránkovej čiare. V 53. minúte sa M. Kollár zaskvel opäť, keď najskôr vyrazil na roh strelu M. Mekýša a potom chytil aj šancu J. Lepšíka z rohu. Onedlho však L. Husár z 20-tich metrov nedal brankárovi šancu a zvýšil na 2:0. Rozhodca potom po druhej žltej vylúčil M. Mekíša a hostia najprv v 80. minúte v dobrej šanci iba prestrelili bránu a v samom závere v 89. minúte nastrelili brvno. Viac sa však už neudialo a Ladomerská Vieska tak v zápase kola zdolala Krahule a usadzuje sa na čele tabuľky.

Hronská Dúbrava – Kopernica 9:1 (2:0)
Góly: M. Dúbravský 2×, Z. Bezdeda 3×, V. Murgaš, J. Cibula 2×, E. Gregáň – P. Zoban

Hronská Dúbrava potvrdila úlohu favorita a so svojím súperom z Kopernice si poradila hladkým víťazstvom v pomere 9:1.

Jastrabá – Trnava Hora 5:0 (1:0)
Góly: L. Hric (11 m), P. Mojžiška, J. Janúch, P. Barboriak, P. Mališ

Šašovské Podhradie – Nevoľné

Zápas bol v približne 85. minúte za stavu 3:0 z neznámych dôvodov prerušený a zatiaľ ho budeme ignorovať.

Pitelová – Ihráč 2:1 (0:1)
Góly: A. Paučo 2× – J. Henžel

Domáci podali najslabší výkon v sezóne, keď doma šťastne vyhrali s Ihráčom. Úvodný gól strelili hostia v 19. minúte zápasu, keď sa presadil J. Henžel. Domáci sa potom akoby nevedeli dostať do zápasu. V druhom polčase ich vykúpil A. Paučo, ktorý najprv v 54. minúte vyrovnal a potom v 90. minúte rozhodol o tesnej výhre Pitelovej v pomere 2:1.

Lovčica-Trubín – Kremnické Bane 4:0 (3:0)

Góly: P. Kopčan 2× (raz 11 m), Ro. Boška, M. Baran 2× – T. Buzalka 2×

V prvom polčase boli lepší domáci, ktorí z množstva šancí premenili na gól 3 akcie, keď sa 2-krát presadil M. Baran a raz P. Kopčan. Druhý polčas bol vyrovnaný a obe mužstvá strelili po dva góly. Hostia dokázali zásluhou T. Buzalku skorigovať na 3:1 aj 4:2, ale domáci im viac nedovolili. Zápas v 84. minúte uzavrel na konečných 5:2 gólom z penalty P. Kopčan.

Prochot – Hronský Beňadik 3:0 (1:0)
Góly: L. Vicenc, P. Rosenberg (11 m), M. Korál

Horné Hámre – Prenčov 5:0 (3:0)
Góly: D. Nasvetr, T. Šmondrk, M. Mokrý, S. Truska, S. Eržiak

Za pekného počasia domáci jasne dominovali a po pekných kombinačných akciách svojho súpera z Prenčova zdolali v pomere 5:0. Poďakovanie za korektný výkon patrí aj rozhodcom.

Prestavlky – Vyhne 1:5 (1:1)
Góly: vlastný gól (E. Babic) – M. Barborík 2× (raz 11 m), J. Vanko, M. Majerský, M. Stančík

Ostrý Grúň – Sklené Teplice 3:0 (1:0)
Góly: S. Šurianský, M. Žoltický, R. Baláž

Rudno nad Hronom – Malá Lehota 3:2 (3:0)
Góly: S. Mocpajchel, M. Luky, M. Marko – A. Tisovský 2× (raz 11 m)

Prvý polčas bol jednoznačne v réžii domácich, ktorí strelili 3 góly, ale ešte množstvo šancí zostalo nepremenených. V druhom polčase sa domáci nevedeli dostať do tempa, čo hostia využili a skorigovali na 3:2. Vyrovnávajúci gól však už Malá Lehota nestrelila a tak 3 body ostali v Rudne nad Hronom.

1. Horné Hámre 7 7 0 0 41:4 21
2. Ostrý Grúň 9 6 0 3 21:10 18
3. Prenčov 9 5 1 3 40:23 16
4. Dolná Trnávka 9 5 0 4 17:16 15
5. Vyhne 9 3 5 1 22:16 14
6. Malá Lehota 8 4 1 3 19:16 13
7. Banská Belá 8 3 2 3 24:16 11
8. Hronský Beňadik 9 3 0 6 11:25 9