Tomáš Batiz Hokej

Liptáci potešili fanúšikov: V domácom zápase zdolali Košice

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v rámci prípravy predstavili na domácom ľade v zápase proti Košiciam.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci potešili fanúšikov: V domácom zápase zdolali Košice

V prvom a zároveň jedinom domácom prípravnom zápase pred novou sezónou Tipsport ligy si hokejisti Liptovského Mikuláša poradili s Košicami 3:2. Liptákov poslal do vedenia v 29. minúte Piatka. Hostia desať sekúnd od úvodného buly tretej tretiny zápas vyrovnali na 1:1, keď sa presadil Pacan. O víťazstve zverencov Pavla Paukovčeka rozhodol mladý útočník Patrik Števuliak, ktorý najskôr v 42. minúte poslal Liptákov do vedenia 2:1, následne sa strelecky presadil aj v 47. minúte. Stav zápasu ešte upravil dve minúty pred koncom Pacan.

„Som rád, že sme domáci prípravný zápas zvládli. Tieto stretnutia sú na to, aby sme sa zohrali a preniesli veci z tréningu do zápasu. Dva góly ma určite tešia, ale dôležité je určite víťazstvo proti takému tímu akým sú Košice,“ zhodnotil po zápase Patrik Števuliak, autor dvoch gólov Liptovského Mikuláša.

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa najbližšie predstavia 29. augusta o 17:30 proti Michalovciam. Zápas sa odohrá na Zimnom štadióne vo Vranove nad Topľou.

MHk32 Liptovský Mikuláš – HC Košice (0:0, 1:0, 2:2)

• Góly: 29. Piatka, 42., 57. Števuliak – 41.,59. Pacan.