Tomáš Batiz Ostatné športy Ostatné športy

Majstrovstvá Slovenska v Jasnej: Liptáčka Vlhová skončila na 2. mieste

Po Svetovom pohári bola Jasná dejiskom aj Majstrovstiev Slovenska. Medzi ženami zvíťazila Veronika Zuzulová, mužskú kategóriu ovládol Adam Žampa.

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá Slovenska v Jasnej: Liptáčka Vlhová skončila na 2. mieste

Veronika Velez-Zuzulová a Adam Žampa podľa očakávania získali v utorok národné tituly v slalome. Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Jasnej obaja úspešní lyžiarski reprezentanti zvíťazili s prehľadom, keď si veľké náskoky pred konkurenciou vytvorili už v 1. kole.

Skúsená 31-ročná Velez-Zuzulová, ktorá pod Chopkom v nedeľu skončila v slalome Svetového pohára tretia, mala veľkú súperku v ďalšej poprednej pretekárke Petre Vlhovej. Svojej 20-ročnej kolegyni z SP ušla v prvej jazde o 1,29 s. Nakoniec slávila svoj deviaty titul majsterky Slovenska a siedmy v slalome s náskokom dvoch sekúnd a 11 stotín. Tretie miesto obsadila Martina Dubovská, Slovenka jazdiaca za českú reprezentáciu.

Adam Žampa mal tiež súpera v reprezentačnom kolegovi. Mateja Falata v 1. kole zdolal o niečo vyše polsekundy a napokon 25-ročný borec zvíťazil o 98 stotín a získal svoj ôsmy titul národného šampióna, štvrtý medzi hustými bránkami. Tretie miesto obsadil Martin Hyška (++,74 s.).