Marian Kotleba podal trestné oznámenie na Roberta Fica: Dôvodom sú jeho výroky v TV

Marian Kotleba podal v piatok 12. mája na Krajskej prokuratúre v Banskej Bystrici trestné oznámenie na predsedu vlády SR Roberta Fica za vyjadrenie, ktoré Robert Fico povedal v relácii RTVS s názvom „Sobotné dialógy“ dňa 28.1.2017.

Ilustračný obrázok k článku Marian Kotleba podal trestné oznámenie na Roberta Fica: Dôvodom sú jeho výroky v TV
Zdroj: TASR

Robert Fico v uvedenej relácii vyslovene povedal nasledovné: „Nuž, aj Hitler mal dobrý ekonomický program, a dobre vieme, ako to dopadlo.“

Adolf Hitler je do dnešného dňa považovaný za vodcu nemeckého nacistického hnutia, reprezentovaného najmä politickou stranou NSDAP. Politický, ale aj ekonomický život v nacistickom Nemecku bol v každom ohľade riadený tzv. rasovými zákonmi. Nie je preto možné oddeľovať ekonomický program režimu, vedeného Adolfom Hitlerom a jeho stranou NSDAP, od ostatných temných stránok vtedajšej spoločnosti.

Výsledkom tohto politického vedenia vtedajšieho Nemecka bola nielen perzekúcia vlastných občanov aj na základe rasových zákonov, prenasledovanie občanov aj politikov Gestapom za prejavenie názoru, zrušenie slobody slova a tlače, ale najmä rozpútanie druhej svetovej vojny, v ktorej dôsledku boli milióny mŕtvych, zranených a nezvestných.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame