Mucha opäť nechytal

Foto: SITA, AP LONDÝN 29. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Aston Villy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola najvyššej anglickej súťaže nad tímom FC Everton 1:0 zásluhou presného zásahu Luka Younga z 9. minúty. Slovenský brankár Ján Mucha ml. nestál medzi tromi žrďami „The Toffies“, dôveru trénera Davida Moyesa opäť dostal Američan Tim Howard. Everton sa po troch kolách nachádza na 18. mieste v zostupovom pásme.

Hráči FC Liverpool triumfovali nad tímom West Bromwich Albion 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 65. min postaral španielsky útočník Fernando Torres. Pre zverencov nového trénera Liverpoolu Roya Hodgsona je to prvý trojbodový zápis v sezóne. Stopér domácich Martin Škrtel odohral celý duel a ľavý obranca hostí Marek Čech nenastúpil pre zranenie, svojmu tímu bude chýbať približne mesiac.

Sunderland gólom z penalty v nadstavenom čase dokázal zvíťaziť nad Manchestrom City 1:0. „The Citizens“ nezúročili silu kádra, ktorou disponujú najmä po letných drahých nákupoch. Pre zverencov trénera Roberta Manciniho to bola prvá prehra a prvý inkasovaný gól.

V prvom nedeľňajšom zápase Premier League remizoval domáci Bolton Wanderers s Birmingham City 2:2. Bolton prehrával už od 4. minúty, keď sa presadil Roger Johnson. V prvom polčase ešte dostal červenú kartu brankár domácich Jussi Jääskeläinen. V 50. min hostia viedli už o dva góly zásluhou Craiga Gardnera, no domáci sa nevzdali a po góloch Daviesa z penalty v 71. minúte a Blaka o desať minút neskôr si vybojovali aspoň cenný bod. Obidve mužstvá v tomto ročníku súťaže ešte neprehrali.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Aston Villa – FC Everton 1:0 (1:0) Góly: 9. Young, 34 725 divákov Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov.

FC Liverpool – West Bromwich Albion 1:0 (0:0) Gól: 65. Torres, ČK: 86. Morrison (WBA), 41 194 divákov Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý zápas, Marek Čech (WBA) nebol na zápasovej súpiske, je zranený.

Sunderland – Manchester City 1:0 (0:0) Gól: 90.+ Bent (z 11 m), 38 610 divákov

Bolton Wanderers – Birmingham City 2:2 (0:1) Góly: 71. K. Davies (z 11 m), 81. Blake – 4. R. Johnson, 50. Gardner, ČK: 36. Jääskeläinen (Bolton), 18 139 divákov