Anton Hrachovský Hádzaná

Novozámocká spojka Tomáš Straňovský: Sezónu musíme dohrať so cťou

Hádzanárom novozámockého Štartu sa aj napriek sľubnému prvému polčasu proti favorizovaným Topoľčanom nepodarilo prerušiť sériu zápasov bez víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Novozámocká spojka Tomáš Straňovský: Sezónu musíme dohrať so cťou

Hádzanári HC Štart Nové Zámky podľahli na domácej palubovke favoritovi z Topoľčian 25:29. Novozámčania pritom odohrali veľmi sľubný prvý polčas a živili tak nádej na priaznivý výsledok. O ten ich nakoniec obrala nešťastná desaťminútovka, počas ktorej dovolili súperovi odskočiť na rozdiel 9 gólov. Topoľčany sa tak priblížili k 2. miestu v tabuľke pred štartom play off. V prípade Nových Zámkov je už jasné, že sezónu zakončia na 6. miestom mieste nadstavbovej tabuľky a do bojov play off nezasiahnu.

„Myslím, že proti favoritovi sme odohrali veľmi kvalitný prvý polčas. Škoda toho nástupu do druhého polčasu, spravili sme tam niekoľko technických chýb a ušli nám na šesť-sedem gólov. V takej situácii sa už veľmi ťažko otáča zápas proti súperovi, akým sú Topoľčany,“ v krátkosti zhodnotila výsledok duelu novozámocká spojka Tomáš Straňovský (na snímke).

„Prvých 10–12 minút druhého polčasu bolo zlomových. Myslím, že to rozhodlo zápas,“ dodal najskúsenejší hráč Nových Zámkov.

Extraligu čaká momentálne reprezentačná prestávka, počas ktorej sa výber Slovenska zmeria sily s reprezentáciami Holandska a Portugalska. Po jej skončení prídu na rad ešte dve extraligové stretnutie Novozámčanov, najprv sa predstavia v Považskej Bystrici (13. apríla 2016) a sezónu uzavrú domácim duelom s Hlohovcom (16. apríla 2016).

„V nadstavbe sme ešte nevyhrali, sme na šiestom mieste, no hráme všetko proti kvalitným mužstvám. Pre nás je úspechom už to, že sme sa do nadstavby dostali. Tieto ťažké zápasy nám do budúcna pomôžu. Sezónu musíme dohrať so cťou a pripraviť sa čo najlepšie na tú budúcu,“ dodal na záver Tomáš Straňovský, autor troch gólov do siete Topoľčian.

HC Štart Nové Zámky – HK Agro Topoľčany 25:29 (13:15)
Najviac gólov: Gyurics 5, R. Demovič, Ficza a Ľoch po 4, Tschur a T. Straňovský po 3 – Hlinka 11, Klačanský, Ivanicja, Žilinčík a Kučer po 4
Priebeh: 1:0, 3:1, 5:2, 6:5, 9:8, 12:12, 13:15, 14:23, 18:25, 21:28, 25:29
Pok. hody: 3/2 – 0, vylúčení: 3 – 8, ČK: 59. Žilinčík (Topoľčany), rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 150 divákov

Výsledky ďalších zápasov 8. kola nadstavbovej časti (skupina víťazov)

V šlágri kola skupiny víťazov (o 1. – 6. miesto) vyhrali hádzanári Tatrana Prešov, keď si v repríze minuloročného finále poradili s HC Sporta Hlohovec 27:25.

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 27:25 (15:15)
Najviac gólov: Kopčo 6, Hrstka a Peskov po 5 – F. Zaťko 7/1, Laho 5/1, Hriňák 3 Pok. hody: 2/1 – 3/2, vylúčení: 9 – 10, ČK: 44. Pekár – 18. Laho, 31. Ľ. Ďuriš, rozhodovali: Daňo a Sabol, 428 divákov

Hádzanárom MŠK Považská Bystrica vyšla odplata za stratu poslednej semifinálovej miestenky, keď doma zvíťazili nad HKM Šaľa 30:25.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 30:25 (18:14)
Najviac gólov: Firit a Vallo po 6, Š. Macháč a Kasagranda po 4, M. Kozák 4/1 – S. Mažár 5, Michniewicz 5/1, Meľnyk 5/2 Pok. hody: 1/1 – 3/3, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 400 divákov