Peter Handzuš Hokej Hokej

Po zlom úvode sa to predsa podarilo: Kamzíci rozhodli o zápase v druhej tretine

Popradskí hokejisti sa doma predstavili v zápase proti Piešťanom. Po 44. kole Tipsport ligy sa HK Poprad opäť dostal na 5. miesto, keď súpera z predposlednej priečky zdolal 6:3.

Ilustračný obrázok k článku Po zlom úvode sa to predsa podarilo: Kamzíci rozhodli o zápase v druhej tretine

Poprad v zostave už aj s R. Rapáčom nezačal dobre, keď hneď v 5. min domácu obranu vyšachoval prvý piešťanský útok a Petráš otvoril skóre – 0:1. Odpovedať mohol obranca Dinda, no v dobrej pozícii neprestrelil Košarišťana a do prvého hvizdu už gól diváci pod Tatrami nevideli.

Prostredné dejstvo otvorila presilovka Piešťan, no paradoxne vyrovnávajúci gól strelil Kroták po veľkej chybe žlto-modrých v strednom pásme. To, že hostia vstúpili do tejto časti hry ako zo zlého sna, dokumentovali ďalšie minúty. Zverenci trénera Gudasa kopili chyby a fauly a Paločko s Kasíkom dve presilovky zužitkovali na ďalšie presné zásahy. Podtatranci tak dokonale otočili vývoj stretnutia. Najmä Paločka bol doslova plný ľad a popradský útočník pripravil aj štvrtý gól ako na podnose pre Bajarunsa, keď školácky obral o puk Trefného – 4:1.

Piešťany zbrane nezložili, no napriek náznakom šancí si nedokázali vypracovať sústavný tlak pred pozorným popradským brankárom Kostúrom. Popradčania sa nestiahli do obrannej ulity, naopak viac razy zahrozili Košarišťanovi, z čoho pramenil aj piaty gól Heizera, ktorý 8 min pred koncom riadnej hracej doby pečatil výhru „kamzíkov“. Piešťany síce stihli zásluhou Holoviča ešte znížiť, no definitívnou bodkou bol Rapáčov gól do prázdnej brány, ktorým navrátilec v popradskej zostave upravil na konečných 6:3.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „V prvých fázach hry bol súper lepši, no ustáli sme to. V druhej tretine sme využili presilovky, čo rozhodlo. Súper nás zatlačil len v poslednej 5-minútovke.“

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Prvú tretinu sme hrali dobre, ale nástup do druhej nám nevyšiel. Zbrzdili nás zbytočné fauly, ktoré súper potrestal. Poprad vyhral zaslúžene, navyše zranil sa nám ďalší hráč.“

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Góly: 22. Kroták (Paločko), 23. Paločko (Fabian, Heizer), 27. Kasík (Fabian, Paločko), 29. Bajaruns (Paločko), 52. Heizer (Bartečko, Koyš), 60. Rapáč (Bartečko) – 5. Petráš (Tibenský, Tvrdoň), 38. S. Saliji (Belluš), 56. Holovič. Rozhodovali: Štefík – Holienka, Korba, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1260 divákov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Dinda, Šterbák, Fabian, Dinda, Kasík, Briják, Gáborčík – Bartečko, Heizer, Koyš – Kroták, Bajaruns, Paločko – Rapáč, Paukouček, Štrauch – Števuliak, Toma, Achs

ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Hudec, Gipters, Filip, Kotaška, Svetlík, Trefný, Pokorný, Hluch – Petráš, Tvrdoň, Tibenský – Ručkay, Holovič, Školiak – Belluš, Brancis, Saliji – Hrehorčák, Pardavý ml., Kučera