Rastislav Búgel Futbal

Víkend patril poslednému kolu jesennej časti futbalovej Doxxbet ligy. Pod Zoborom pricestoval líder FK Pohronie.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo jesennej časti je minulosťou: FC Nitra zachránil bod s Pohroním v nadstavenom čase

Zápas začal vo vyrovnanom tempe, no vedenia sa ujali ako prví hostia z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. O úvodný gól zápasu sa postaral v 18.minúte Miroslav Gregáň. Nitra však zbrane nezložila a ešte do polčasu sa zásluhou Adama Moronga o desať minút po prvom góle hostí postarala o vyrovnanie (1:1).

Líder skupiny Západ zapol po zmene strán na plné obrátky. Snaha bola ocenená presným zásahom do nitrianskej siete. V 75.minúte posielal hostí do vedenia Patrik Abrahám. Zápas sa chýlil ku koncu, odohrávali sa posledné minúty nadstaveného času, keď uspokojeného súpera prekvapil Nitran Henrich Benčích, ktorý v poslednej možnej chvíli zachránil bod domácich.

FC Nitra – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2 (1:1)