Šport Zo Slovenska

Prvá výhra a hneď o tri góly. Futbalisti sú späť v boji o MS!

Slovenskí futbalisti zvíťazili v treťom zápase kvalifikácie o postup na svetový šampionát 2018 nad Škótskom 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Prvá výhra a hneď o tri góly. Futbalisti sú späť v boji o MS!

Konečne víťazná radosť. Po utorňajšej konfrontácii so Škótskom si Kozákovi zverenci do tabuľky F-skupiny pripísali prvé tri body. Hrdinom je dvojgólový Robert Mak.

Slováci majú po dvoch predchádzajúcich prehrách 0:1 s Anglickom, resp. so Slovinskom na konte tri body a práve nimi sa dostali späť do reálnej hry o postupovú miestenku na šampionát do Ruska.

Slovensko - Škótsko (3:0)
8

Ďalší zápas s nebezpečnou Litvou

Najbližšie sa zverenci trénera Jána Kozáka v boji o MS 2018, ktoré hostí Rusko, predstavia 11. novembra proti Litve opäť na trnavskom Štadióne Antona Malatinského.

Osemfinalista letného EURO ťahal pred týmto zápasom sériu troch prehier a 405 minút bez streleného gólu. Dlhé 423-minútové prekliatie zlomil v 18. minúte krídelník Róbert Mak, ktorý v 56. minúte zvýšil aj na 2:0. Gólovo sa presadil i útočník Adam Nemec, v 68. minúte pečatil hlavou na konečných 3:0. Slovensko si po kvalitnom defenzívnom i ofenzívnom výkone pripísalo prvú výhru v tejto kvalifikácii.

V druhom utorňajšom zápase F-skupiny remizovali Slovinci doma s favorizovaným Anglickom 0:0.

kvalifikácia MS 2018, F-skupina, 3. kolo:

Slovensko – Škótsko 3:0

Góly: 18. a 56. Mak, 68. Nemec, ŽK: Sabo (SR), rozhodovali: Strömbergsson – Gustavsson, Nilsson (všetci Švéd.), 11098 divákov

SR: Kozáčik – Sabo, Škrtel, Ďurica, Holúbek – Škriniar, Kucka – Ďuriš, Hamšík (87. Kiss), Mak (81. Švento) – Nemec (69. Bakoš)

Škótsko: Marshall – Paterson, Martin, Hanley, Tierney – D. Fletcher (64. Griffiths) – Ritchie (64. Anya), McArthur, Bannan, Snodgrass – S. Fletcher (74. McGinn)