Peter Simon Futbal

Cez víkend sa na domácom trávniku v Rožňave odohralo už 23. kolo stretnutia 4. ligy Juh. V ňom hráči MFK Rožňava hostili klub OŠK Rudňany.

Ilustračný obrázok k článku Rožňava súperovi z Rudnian nedala žiadnu šancu: Suseda z tabuľky zdolali hladko + VIDEO

V 23. kole 4. ligy Juh sa proti sebe na trávniku v Rožňave postavili hráči klubu MFK Rožňava a OŠK Rudňany. Hostia si pred hrou držali päťbodový náskok v tabuľke pred klubom z nášho mesta. Domáci tím už od začiatku hry držal taktovku nad celým stretnutím, aj keď hráči Rožňavy cítili nátlak hostí, veľa šancí im nedávali. Už koncom prvého polčasu v bráne súpera skončila riadená strela Kovácsa. „Myslím si, že sme doma predviedli opäť veľmi dobrý výkon. V prvom polčase sa hostia ešte stíhali presúvať, bránili v okolí šestnátsky a to nám robilo problémy. Našťastie sme dali prvý gól pred prestávkou,“ uviedol hráč MFK Rožňava Filip Kovács.

V druhej polovici hry však mužstvo Rožňavy ešte viac pritlačilo a súperovi nedalo žiadnu šancu. Rožňava dominovala v strede hracieho pola. Náskok v 61. minúte stretnutia zdvihol na 2:0 opäť Kovács. Diváci sa už o niekoľko minúť mohli tešiť z ďalšieho gólu, ktorý padol do siete súpera. Svoju strelu v bráne Rudnian zaklincoval aj Figúr. Rožňava tak Rudňany poslala domov s trojgólovým náskokom. „V druhom polčase to už bolo čisto v našej réžii, hralo sa v postate na jednu bránu. Mrzí ma, že sme nedali viac gólov lebo sme mali dosť šancí. A konečný výsledok tak mohol byť krajší,“ zhodnotil kľúčový hráč Kovács.

MFK Rožňava – OŠK Rudňany 3:0 (1:0)

Góly: 44. a 61. Kovács, 68. Figúr