Tomáš Batiz Hokej

Skvelý úspech mikulášskej rezervy: Druhé miesto v play-off!

Hokejovú sezónu 2015/16 má za sebou aj rezerva mikulášskeho hokejového klubu. Liptáci po náročnej sezóne skončili na perfektnom druhom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý úspech mikulášskej rezervy: Druhé miesto v play-off!
Zdroj: MHK32 Liptovský Mikuláš

V sobotu sa odohral druhý finálový zápas tretej najvššej slovenskej súťaže. Liptáci po prehre v úvodnom zápase museli vyhrať, ak chceli pokračovať v sérii, a tak sa do súpera pustili od začiatku s veľkým nasadením. Na prvý gól Liptáci dlho nečakali. V šiestej minúte sa presadil Pida a Liptáci šli do vedenia. V polovici prvej tretiny domáci hokejisti ďalší gól. V presilovke sa presadil Oravec. Eufóriu Liptákov schladili hostia v 15. minúte gólom na 2:1.

Dve tretiny bohaté na góly

Druhú tretinu začali lepšie hostia a v 24. minúte vyrovnali. Odmenou za zvýšenú aktivitu domácich bol tretí gól v sieti Puša. Vedenie Liptákov netrvalo dlho. O dvadsať sekúnd Bafrnec opäť vyrovnal.

Začiatok tretej tretiny bol nervózny na oboch stranách. V polovici tretiny sa podarilo hosťom streliť gól a prvýkrát v zápase sa dostali do vedenia. O dve minúty už dokonca vyhrávali dvojgólovým rozdielom, keď sa presadil Bafrnec a uzavrel svoj hattrick v zápase. Oravec našťastie o pár sekúnd odpovedal a znížil na rozdiel jedného gólu. V 57. minúte Legerský rozhodcovia nariadili trestné strieľanie po faule na mikulášskeho útočníka. Legerský v samostatnom nájazde poslal puk po krátkej kľučke medzi nohy brankára a vyrovnal stav stretnutia.

V predĺžení Liptáci neuspeli

Predĺženie malo krátke trvanie rovnako ako v úvodnom zápase. V tretej minúte predĺženia domáci obranca nepokryla hráča hostí pred Melnovou bránkou a Ostertág rozhodol o majstrovi druhej hokejovej ligy.

MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ – HK 96 Nitra 5:6pp (2:1,1:2,2:2 – 0:1)

Góly: 7. Pida (Kubáň P., Pavlovič), 11. Oravec (Legerský, Pida) PP, 30. Fiala (Pavlovič, Danko S.) PP, 52. Oravec (Legerský, Pavlovič), 57. Legerský tr.st. resp. 15. Molnár, 24. Bafrnec PP, 30. Bafrnec, 50. Vasiľko PP, 52. Bafrnec, 62:38 Ostertág

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko s., Danko F., Fiala, Gažo, Koniar, Kubáň P., Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pavlovič, Pida, Potocký, Ševčík, Šintaj, Školiak, Tomko