Webnoviny - Svet

Slováci po I. tretine vyhrávajú nad Nórmi 3:1

WEBNOVINY.SK

Foto: AP Photo/Matt SlocumVANCOUVER 24. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po I. tretine utorňajšieho stretnutia o postup do štvrťfinále olympijského turnaja vo Vancouveri nad Nórskom 3:1. Slováci boli počas úvodnej dvadsaťminútovky jasne lepším tímom. Čiernou škvrnou prvej tretiny bol zákrok nórskeho útočníka Oleho Kristiana Tollefsena na Ľuboša Bartečka, po ktorom zostal slovenský krídelník ležať na začiatku 7. min na ľade v kaluži krvi. Po približne 10 minútach opustil Bartečko, hrajúci svoj 99. duel v najcennejšom drese, ľadovú plochu haly Canada Hockey Place na nosidlách za obrovského potlesku publika. V následnej päťminútovej presilovke dokázali skórovať Michal Handzuš a Marián Gáborík. V 19. min síce z druhej nórskej strely na bránku znížil Mats Zuccarello Aasen, no už o ďalších 46 sekúnd upravil na 3:1 opäť v početnej výhode Richard Zedník.
Ak zverenci trénera Jána Filca dotiahnu duel s Nórskom do víťazného konca, v stredajšom štvrťfinálovom zápase sa od 21.00 h miestneho času (už vo štvrtok 25. 2. o 6.00 h SEČ) stretnú so Švédskom.

Výsledok:
Baráž o postup do štvrťfinále:
Slovensko – Nórsko 3:1 po I. tretine
Góly: 8. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 10. Gáborík (Demitra, Chára), 19. Zedník (Stümpel, Pálffy) – 19. Zuccarello Aasen (Holos).
Rozhodujú: Bulanov (Rus.), Joannette (Kan.) – Kiča (Ukr.), Losier (Kan.)
Zostavy:
Slovensko: Halák – Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Zedník, Handzuš, Bartečko (7. Cibák) – Šatan, T. Kopecký, Radivojevič
Nórsko: Grotnes – Trygg, T. Jakobsen, Holos, Tollefsen, Bonsaksen, Lund – Zuccarello Aasen, Vikingstad, Thoresen – J. Andersen, Hansen, Roymark – Olimb, Bastiansen, Holtet – K. Forsberg, Spets, Laumann Ylven.