Futbal

Skvelý deň pre slovenský futbal. Aj tak by sa dali nazvať dve štvrtkové ťaženia slovenských zástupcov v treťom predkole Európskej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské tímy úspešné: Slovan otáčal s Rapidom Viedeň, Trenčín rozdrvil Rotterdam

Futbalisti fortunaligového AS Trenčín triumfovali vo štvrtkovom domácom úvodnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy nad Feyenoordom Rotterdam 4:0. Chorvátsky útočník Antonio Mance dosiahol hetrik, nigérijský krídelník Philip Azango strelil jeden gól.

Zverenci Ricarda Moniza si v Žiline vypracovali viac než sľubnú východiskovú pozíciu od odvety, ktorá sa odohrá o týždeň 16. augusta v Holandsku (20.30). Postupujúci sa v play off stretne s víťazom dvojzápasu Sturm Graz – AEK Larnaka.

AS Trenčín – Feyenoord Rotterdam 4:0 (3:0)

Góly: 6., 37. a 63. Mance, 44. Azango. ŽK: Sleegers, Zubairu, Mance – Amrabat, Clasie. Rozhodovali: Schörgenhofer – Gutschi, Staudinger (všetci Rak.), 6817 divákov

Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Čatakovič, EL Mahdioui, Zubairu (84. Ubbink) – Sleegers (85. Bukari), Mance, Azango

Feyenoord: Bijlow – Nieuwkoop (90. Geertruida), Van der Heijden, Van Beek, Verdonk – Amrabat, Clasie, Toornstra – Berghuis, Vente, Larsson (61. Boetius)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtok v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 na Pasienkoch nad Rapidom Viedeň 2:1. Odveta je na programe o týždeň vo Viedni.

Hostí dostal do vedenia v 12. minúte Stefan Schwab, ale kapitán „belasých“ Vasil Božikov v 29. minúte vyrovnal. V druhom polčase si dal vlastný gól stopér hostí Mateo Barač a domáci brankár Dominik Greif zlikvidoval penaltu pred návštevou 9563 divákov. Úspešnejší z konfrontácie Slovan – Rapid nastúpi v play off o skupinovú fátu na postupujúceho z dvojice Hajduk Split (Chorv.) – FCSB (Rum.).

Slovan Bratislava – Rapid Viedeň 2:1 (1:1)

Góly: 29. Božikov, 49. Barač (vlastný) – 12. Schwab, ŽK: Moha, Nono, Saláta, Hološko (na striedačke) – Murg, Potzmann, Bolingoli. Rozhodovali: Raczkowski – Obukowicz, Siejka (všetci Poľ.), 9563 divákov.

Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono (86. Rabiu) – Dražič (90. Laczkó), Holman (46. Savičevič), Moha – Čavrič, Šporar

Rapid Viedeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barač, Bolingoli – Ljubicic, Schwab – Murg (77. Guillemenot), Knasmüllner (68. Ivan), Berisha – Alar