Slovenskí futbalisti vyhrávajú v Rusku 1:0

Foto: SITA/Michal Burza MOSKVA 7. septembra (SITA) – Slovenskí futbaloví reprezentanti vedú po I. polčase utorňajšieho stretnutia B-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Moskve nad domácim Ruskom najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah sa na štadióne Lokomotivu postaral v 27. min z prvej slovenskej strely na domácu bránku Miroslav Stoch, ktorý využil zaváhanie ruského gólmana Igora Akinfejeva. „Zborná“ bola v úvodnej štyridsaťpäťmi­nútovke lepším mužstvom, mala častejšie loptu na svojich kopačkách, dostávala sa do šancí, no obrana SR na čele s gólmanom Jánom Muchom ml. zatiaľ odoláva.

Pre obidva tímy ide o druhé vystúpenie v aktuálnej eliminácii o účasť na ME 2012. V úvodnom dueli si Slováci aj Rusi pripísali zhodne tri body po triumfoch 1:0 nad Macedónskom, resp. 2:0 nad Andorrou.

Kvalifikácia ME 2012 – B-skupina – výsledok: Rusko – Slovensko 0:1 po I. polčase Gól: 27. Stoch, ŽK: 33. Žirkov – 37. Kucka, rozhodujú: Frank De Bleeckere – Peter Hermans, Walter Vromans (všetci Belg.)

Zostavy: Rusko: Akinfejev – Aňukov, V. Berezuckij, Ignaševič, Žirkov – Širokov, Semšov, Zyrjanov – Dzagojev, Pogrebňak, Aršavin Slovensko: J. Mucha ml. – Zabavník, Škrtel, Saláta, Hubočan – Karhan, Zd. Štrba – Hamšík, Kucka, Stoch – Hološko.