Slovensko v Poznani získalo dve zlaté medaily

Ilustračné foto SITA/Zdeno Suchý POZNAŇ 29. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí reprezentanti si na IV. akademických majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani, kde štartovali pretekári z 23 krajín, vybojovali 2 zlaté a 2 strieborné medaily.

Peter Gelle sa stal akademickým majstrom sveta v singlkajaku na 500 metrov. Dvadsaťšesťročný odchovanec štúrovskej kanoistiky po sobotňajšom striebre na dvojnásobnej trati zvíťazil v nedeľu s náskokom 1,192 sekundy pred Stewartom Murrayom z Austrálie, bronz si vybojoval Arťom Konoňuk. Gelle sa len pred týždňom, tiež v Poznani, blysol senzačným ziskom striebra na 500 m na svetovom šampionáte.

Druhé zlato pridal v šprinte na 200 metrov dvojkajak žien Ivana Kmeťová – Martina Kohlová, ktorý v dramatickom finiši zdolal srbské sestry Nikolinu a Oliveru Moldovanové iba o 4 stotinky sekundy a vrátil im prehru z finále na 500-metrovej trati, kde Slovenky prehrali o 0,256 sekundy. Ešte pred zlatou jazdou v K2 si Ivana Kmeťová vybojovala na dvojstovke striebro v K1. S Ukrajinkou Innou Klinovovou prehrala novácka kajakárka len o 0,3 sekundy. Kmeťová s Kohlovou si minulý týždeň na MS v Poznani vybojovali bronz v K2 na 200 metrov.

Finálové výsledky Slovákov na IV. akademických MS v Poznani:

NEDEĽA

500 metrov: MUŽI K1: 1. Peter Gelle (SR) 1:39,966 K2: 5. Ľubomír Beňo, Pavol Maťaš (SR) 1:34,153 K4: 5. Slovensko (Viszalay, Maťaš, Beňo, Danko) 1:25,148 C1: 6. Ľubomír Hagara (SR) 1:53,336

ŽENY K2: 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,752

200 metrov: MUŽI K2: 5. Peter Gelle, Ľubomír Beňo (SR) 34,318 K4: 5. Slovensko (Viszaly, Danko, Maťaš, Beňo) 32,281 C1: 4. Ľubomír Hagara (SR) 41,853

ŽENY K1: 2. Ivana Kmeťová (SR) 42,138 K2: 1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 38,094

SOBOTA

1000 metrov: MUŽI K1: 2. Peter Gelle (SR) 3:31,619 K4: 7. Slovensko (Viszlay, Gelle, Beňo, Danko) 3:03,275 C1: 7. Matej Rusnák (SR) 4:09,483

500 metrov: ŽENY K1: 9. Simona Šamková (SR) 2:04,299