Šport Futbal

Slovnaft Cup pokračoval zápasmi šestnásťfinále: Vypadol ďalší fortunaligista!

Futbalový Slovnaft cup pokračoval stretnutiami štvrtého kola. Zrodilo sa ďalšie veľké prekvapenie.

Ilustračný obrázok k článku Slovnaft Cup pokračoval zápasmi šestnásťfinále: Vypadol ďalší fortunaligista!

Futbalisti AS Trenčín prekvapujúco vypadli už v šestnásťfinále 49. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2017/2018. Do osemfinále po stredajšom víťazstve 1:0 postúpil ich súper – MFK Spartak Medzev, ktorý pôsobí v IV. lige skupiny Východ. Medzev sa stal postrachom fortunaligistov, keď v 3. kole vyradil v rozstrele z 11 m aj FK Senica (1:1 po 90. min.-pozn.). O prekvapenie sa postaral už v 3. minúte gól Romana Jurka.

Pomerne výrazne sa vytrápil aj majster zo Žiliny, ktorý ale napokon v 4. kole zdolal Odevu Lipany 2:1, keď po polčase prehrával 0:1. Medzi šestnástku najlepších ide aj Dunajská Streda po výhre 3:1 nad Hrušovanmi, resp. Trnava po výhre 1:0 v Námestove. Bez problémov postúpil MFK Ružomberok po víťazstve 7:0 nad TJ Družstevník Belá-Dulice.

Do osemfinále postúpil aj obhajca Slovan Bratislava, ktorý vyhral v Myjave 1:0.

Dva zápasy šestnásťfinále MFK Snina – MFK Zemplín Michalovce a FK Soľ – FK Železiarne Podbrezová sa odohrajú ešte 4. októbra, osemfinále je na programe v stredu 18. októbra.