Erik Bojničan Hádzaná

Naši extraligisti vstúpili do nadstavbovej časti úspešne a súperovi nedovolili prekvapenie. Za zmienku stojí, že sa Sporte podarilo nastrieľať súperom rovných 500 gólov!

Ilustračný obrázok k článku Sporta vstúpila do nadstavby úspešne: Súperom v tejto sezóne nasúkala už 500 gólov!

Sporta si od úvodných minút dala záležať na čo najlepšom vstupe do zápasu a teda aj nadstavby ako takej. Hneď v úvode sa niekoľkými gólmi naši od súpera začali vzďaľovať a na ich hre bolo badať pohodu.

V prvom polčase naši potvrdzovali úlohu favorita a udržiavali si odstup. Do kabín sa odchádzalo za stavu 17:11. Aj druhé dejstvo sa nieslo v znamení dobre pripravených domácich a svojho času sa skóre vyšplhalo až na desaťgólový rozdiel. V 56. minúte doprial tréner Lipták gól aj Švorcovi, ktorého poslal na sedmičku a ten upravil na 30:19. V závere štyrmi gólmi v rade T. Mažár už iba znížil prehru Šale na 31:23, no psoledné slovo mal Vaňko, ktorého gól na 32:23 bol zároveň jubilejný päťsttý pre Sportu v aktuálnej sezóne.

Môže vás zaujímať:

Boj našich o popredné priečky už čoskoro: PREHĽAD duelov, ktorý by mal mať v malíčku každý fanúšik!

Sporta pred nadstavbou s posilami v tíme: V boji o najvyššie priečky majú pomôcť zaujímavé mená

Zdroj: HC SPORTA Hlohovec