Streľba v dome Milana Kňažka! Lupič utrpel vážne poranenie

Šok uprostred noci vo vlastnom dome! Bývalý politik sa proti lupičovi bránil so svojou legálne držanou zbraňou a postrelil ho.

Aktualizované

Do bratislavskej vily expolitika Milana Kňažka sa mal dnes krátko pred druhou hodinou rannou dostať neznámy muž. Bývalý politik sa bránil legálne držanou zbraňou a lupiča postrelil. O udalosti ako prvý informoval portál cas.sk.

Páchateľ mal podľa dostupných informácií pri sebe kradnuté zlato a peniaze. Hoci sa muž snažil uniknúť, policajti ho následne chytili ešte v záhrade.

„Je to pravda, bol tam lupič,“ povedal v telefonickom rozhovore pre TASR. Bližšie podrobnosti celého incidentu uviesť odmietol, nakoľko vyšetrovanie tohto prípadu stále prebieha. „Ešte som nebol vypočutý,“ doplnil s tým, že by to nebolo správne, keby sa teraz ku kauze bližšie vyjadroval.

Muža operovali

„Boli sme privolaní o 1:34 v noci políciou, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny. Záchranná služba bola vyslaná na miesto. 49-ročného muža sme ošetrili a transportovali do fakultnej nemocnice na Mickiewiczovej ulici,“ informoval portál Topky.sk zastupujúci hovorca záchranárov Jozef Minár.

Ako ďalej uvádza, postrelený leží momentálne v nemocnici a je po operácii. „Muž utrpel vážne strelné poranenie stehna, je po operácii,“ prezradila pre Topky hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská.

Herec a politik

Milan Kňažko je slovenský herec a bývalý politik. V októbri 1989 ako jediný v Československej socialistickej republike (ČSSR) vrátil titul Zaslúžilý umelec pre nesúhlas s politikou vtedajšieho režimu. Ešte predtým podpísal výzvu Niekoľko viet.

Po Novembri 1989 sa venoval politike, zastával post ministra zahraničných vecí aj ministra kultúry. Kandidoval za prezidenta aj primátora Bratislavy.

Zdroj: TASR

Odporúčame