Erik Bojničan Ostatné športy

Super úspech revúckeho karatistu: Bunjatov získal titul vicemajster Slovenska

Revúcky karatista Rashid Arpád Bunjatov dosiahol veľmi pekný úspech. Na majstrovstvách Slovenska získal titul vicemajstra!

Ilustračný obrázok k článku Super úspech revúckeho karatistu: Bunjatov získal titul vicemajster Slovenska
Zdroj: Karate klub Revúca

Prvú aprílovú sobotu sa v meste pod dubňom Žiline uskutočnili Majstrovstvá Slovenska seniorov jednotlivcov a družstiev karate 2016. Šampionát slávnostne otvoril viceprezident Slovenského zväzu karate pán Július Valenta aj za účasti viceprimátora mesta Žilina. Na majstrovstvách štartovalo 103 súťažiacich zo 46 klubov.

Revúcu reprezentoval na majstrovstvách Rashid Arpád Bunjatov, ktorý štartoval v kategórii kata masters + 35 rokov. Ten to dotiahol v tejto kategórii až do samotného finále, kde sa však rozhodcovia priklonili na stranu súpera z Bánoviec nad Bebravou a obsadil 2. miesto a získal titul vicemajster Slovenska pre rok 2016.