Šport

Tenisový supertalent z Humenného: 14-ročná Laura s titulom medzi 18-ročnými!

Po letnej prestávke, keď mala zdravotné problémy a nemohla niekoľko týždňov trénovať, sa Humenčanka Laura Roháčová (14) vrátila vo veľkom štýle.

Ilustračný obrázok k článku Tenisový supertalent z Humenného: 14-ročná Laura s titulom medzi 18-ročnými!

Začiatkom októbra na svojom druhom medzinárodnom juniorskom turnaji do 18 rokov v Bosne a Hercegovine získala Laura svoj prvý titul a to vo štvorhre spolu s ďalšou Slovenskou Barborou Palcátovou. V dvojhre sa Laura prebojovala do štvrťfinále, kde prehrala s neskoršou víťazkou turnaja – Slovinkou Nikou Kozar, ktorú ale porazila vo finále štvorhry.

Len 14-ročnej humenskej tenistke sa darilo aj v septembri na jej prvom medzinárodnom turnaji do 18 rokov v Albánsku, keď postúpila do štvrťfinále dvojhry, do semifinále štvorhry a získala prvé body do svetového rebríčka ITF juniorov. Výsledok z Mostaru ju katapultoval o 557 v rebríčku, kde je v súčasnosti na tisícom mieste. Medzi týmito turnajmi stihla vyhrať dvojhru a štvorhru na turnaji TAPO OPEN v Humennom.

Na fotke: Laura Roháčová

Zdroj, foto: tenishe.com