Stanislav Černák Futbal

Úvod ako hrom: Zvolenskí futbalisti predviedli gólostroj a sú na čele tabuľky!

Tak tomuto sa povie úvod ako hrom. Futbalisti MFK Lokomotíva Zvolen si hladko poradili v 1.kole druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže DOXXbet liga s Trebišovom.

Ilustračný obrázok k článku Úvod ako hrom: Zvolenskí futbalisti predviedli gólostroj a sú na čele tabuľky!

Novovytvorený klub Lokomotíva Zvolen sa po fúzii s Baníkom Ružiná razom ocitol v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Duel 1. kola odohrali Zvolenčania na ihrisku v Ružinej a hladko si poradili s hráčmi Trebišova.

Zverenci trénera Antona Jánoša sa od začiatku pustili do svojho súpera. Prvýkrát rozvlnil sieť za brankárom hostí Staško. Ten mal ešte obrovskú šancu na zvýšenie náskoku v 40.minúte, no neuspel v nej. Skóre sa menilo až v poslednej minúte úvodného dejstva vďaka Špilárovi.

Špilár sa presadil aj 2 minúty po zmene strán a razom bolo 3:0. Hráči MFK už potom len kontrolovali priebeh stretnutia a vyčkávali na chyby súpera. Prvá prišla v 70. minúte, kedy zavŕšil svoj hetrik Špilár. Zvolenčania však bolio hladní po góloch, čo dokazujp ešte ďalšie šance. Gólovú bodku za stretnutím dal v 81. minúte premenenou jedenástkou kapitán Rakovan.

Aj vďaka tomuto hladkému a vysokému víťazstvu sa Lokomotíva Zvolen usadila po 1. kole na čelo tabuľky DOXXbet ligy. Len tak ďalej, chlapci.

MFK Lokomotíva Zvolen – Slavoj Trebišov 5:0 (2:0)

Góly: 10. Staško, 44., 46., 70. O. Špilár, 81. Rakovan (z 11 m). Rozhodoval: Kačenga, ŽK: Kamenec, Balko – Šimko, 300 divákov

Zostava Zvolena: Tomáš Kučera (84. Gábriš) – Guy Richi Pellet, Jozef Menich, Ivan Očenáš, Javorina, Kamenec (84. Martin Balko), Rakovan, Simič, Starší, Staško, Oliver Špilár (84. Jamnický). Tréner: Anton Jánoš.