Katarína Jankeje Hokej

V Nových Zámkoch sme zakopli: Topoľčanci nezvládli poslednú tretinu

Po vydarenom zápase so Spišskou Novou Vsou topoľčianske mužstvo vycestovalo do Nových Zámkov. Zápas však Žochári nedotiahli od víťazného konca.

Ilustračný obrázok k článku V Nových Zámkoch sme zakopli: Topoľčanci nezvládli poslednú tretinu

Topoľčanci v poslednom kole prvej ligy absolvovali zápas na ľade Nových Zámkov. Prvá tretina sa niesla vo vyrovnanom tempe, diváci sa však otvorenia skóre do prestávky nedočkali. Prvá premenená šanca prišla až v 34. minúte, brankára domácich prekonal Ryzák (0:1).

Zverenci trénera Miroslava Nemčeka dokázali odolávať zvýšenému tlaku až do 54. minúty, keď Nové Zámky vyrovnali na 1:1. Do vedenia sa domáci dostali už o tri minúty (2:1). O konečnom výsledku sa rozhodlo gólom do prázdnej brány počas našej power-play v 60. minúte. Nové Zámky tak zdolali Topoľčany 3:1.

Topoľčanci sa držia na 8. mieste v priebežnom hodnotení. V piatok 29. januára si naše mužstvo zahrá doma, o 18.00 hod. privítajú na svojom ľade Detvu.

HC Mikron Nové Zámky – HC Topoľčany 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 54. Čaládi, 57. Podstavek, 60. M. Hudec – 34. Ryzák