Zuzana Jakubičková Hádzaná

V semifinále Slovenského pohára podľahla Sporta Hlohovec Prešovu

Tatran Prešov sa po výhre 38:25 nad Sportou Hlohovec prebojoval do finále Slovenského pohára v hádzanej.

Ilustračný obrázok k článku V semifinále Slovenského pohára podľahla Sporta Hlohovec Prešovu

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 38:25 (21:12)

Najviac gólov: Antl 12/3, Číp 8, Krištopans 4/1 – F. Zaťko 9/5, A. Mazur a Holdoš po 5 Pok. hody: 5/5 – 6/5, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Gedeon a Vydra, Divákov: 1580

Prešovčania viedli po 10 minútach hry už 5:1 a postupne svoj náskok navyšovali. V polčase viedli už o 9 gólov a nedopustili žiadnu drámu. Na palubovke dominovali aj v druhej časti hry. V domácom drese strelecky žiaril Radoslav Antl, ktorý dal 12 gólov. Prešov vo finále nastúpi proti ŠKP Bratislava.

V druhom semifinálovom zápase sa konalo prekvapenie, keď ŠKP Bratislava porazil Považskú Bystricu 26:25. Finálový zápas sa odohrá v neďelu 3. marca o 10:00 hodine.