Duel medzi Spišskou Novou Vsou a Michalovcami v 40. kole prvej hokejovej ligy bol nerozhodný až do poslednej minúty. Nakoniec o víťazovi rozhodlo predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Východniarske derby bolo napínavé až do samotného konca: Rozhodovalo sa až v predĺžení

Proti Michalovciam sme v stredu podvečer siahali až do poslednej chvíle na víťazstvo. Nakoniec o konečnom stave a víťazovi rozhodlo predĺženie. Po tretinách (1:2, 2:3, 2:0 ) nám to v predĺžení nevyšlo a z víťazstva sa mohli tešiť súperi.

Po stave tohto zápasu to vyzerá tak, že sa tento rok do prvej osmičky nedostaneme, čo je oproti minulému roku veľký skok, kedy sme skončili po základnej časti v tabuľke prvý a nakoniec sme si odniesli striebro. Najbližšie nás čaká zápas v piatok s Považskou Bystricou.

Góly: 20. Bylina (Horváth, Kramár), 37. Vartovník (Findura), 40. Giľák (Lesňák, Cvengroš), 48. Findura (Koky), 55. Hamráček (Giľák) – 3. Fedorko (Voronov), 6. Faith (Bánovský, Klouda), 33. Kubát (Bánovský), 35. Segľa (Hinďoš, Huňady), 38. Hinďoš (Huňady, Segľa), 62. Voronov

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 5:6 pp