Adela Fruckova Volejbal

Mladé žilinské volejbalistky AC UNIZA opäť zabodovali. Staršie žiačky porazili klub MVK Detva a kadetky odprezentovali Žilinu v súboji so VK Kúpele Brusno 0:3 a 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky mladých volejbalistiek AC UNIZA vás potešia: Majú za sebou dve úspešné reprezentácie Žiliny

MVK Detva – AC UNIZA Žilina 0:3, 0:3

Staršie žiačky AC UNIZA odohrali vo svojej súťaži stretnutia na palubovke Detvy. Žilinské žiačky sa opäť nepredstavili v plnej zostave, čo sa však neprejavilo na zápasových výkonoch. Domáce, aj keď sú outsiderom súťaže, prejavili veľkú bojovnosť a snahu, no Žilinčanky sú stále na vyššej hernej úrovni. Tréner AC UNIZA Labdavský: „Splnili sme cieľ, domov sme priviezli všetky body. Plusom bola možnosť nechať nastúpiť aj dievčatá, ktoré do zápasov proti kvalitným súperom toľko nezasahujú.“

VK Kúpele Brusno – AC UNIZA Žilina 0:3, 3:1

Kadetky AC UNIZA nastúpili v súboji o druhé miesto v tabuľke, ktorý bol zároveň súbojom o posilnenie šancí na víťazstvo v súťaži, na pôde silného Brusna. Šance Žiliny zvyšoval aj fakt, že súperov tréner mal k dispozícii iba sedem hráčok, z ktorých jedna nastúpila na poste liberky. Nesmierne vyrovnaný a hektický prvý zápas hostky dotiahli do skvelého dôležitého víťazstva, keď nestratili ani set. Pred druhým zápasom im to dávalo podstatnú psychologickú výhodu.

Druhý zápas však priniesol hráčkam Žiliny obrovské sklamanie, pretože výborne rozohraný duel v kľúčovom treťom sete absolútne nezvládli.

Tréner AC UNIZA Labdavský: „Prvé stretnutie prebehlo podľa mojich očakávaní. Bolo dramatické, vyrovnané, a pre nás víťazné. Napriek tomu, že pre tím dôležitá Nina Krapková zjavne nemala svoj deň, svoje herné trápenie dokázala zlomiť a s pomocou celého družstva, za neustálej podpory hráčok na striedačke, sa vyrovnala so svojou momentálnou indispozíciou. V konečnom dôsledku to bol jeden s rozhodujúcich faktorov v zápasu. Druhý duel bol opäť vyrovnaný, začiatok lepšie zvládli domáce. Nezložili sme však zbrane, vyrovnali sme a tretie dejstvo sme dotiahli až k piatim setbalom. Následne sme si prežili svoj zlý sen. Mohol by som povedať, že sklamali mladé hráčky, no som presvedčený, že problém bol v uspokojení sa a v absolútne tragickom vysielaní signálov zo striedačky, kde nehrajúce hráčky pôsobili ako na pikniku. To ovplyvnilo mentalitu hráčok na ihrisku, ktoré do tej chvíle dreli na doraz. Chybu beriem na seba, neskoro som si to všimol a stálo nás to set, ktorý by nám rozhodol zápas. Stal sa pravý opak. Som sklamaný, toto sa nesmie opakovať! Na margo mladých hráčok, presvedčila iba Kozáčková, z ktorej rastie výborné libero.“

Družstvá si teda podelili body rovným dielom, no pre hráčky AC UNIZA to znamená ďalšiu komplikáciu v súťaži.