Žilina porazila Nitru

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>ŽILINA 36. apríla (WEBNOVINY) – Žilina pod vedením nového trénera produkovala ofenzívny kombinačný futbal a najmä stredová formácia domácich neúnavne zakladala jednu akciu za druhou. Už v 1. min domáci zatlačili hostí do ich šestnástky, z čoho vyťažili dva rohové kopy, Vladavič navyše nebezpečne vystrelil z hranice šestnástky, ale Hroššo tento pokus vyrazil. V 4. min poslal na opačnej strane nebezpečný center do pokutového územia Barčík, ale žilinský brankár Perniš bol vo vzduchu pri lopte prvý. Aktívne hrajúci stredopoliar Jež sa v 6. min uvoľnil v strede ihriska a poslal nebezpečnú strelu na nitriansku bránku. V 22. min si Róbert Jež opäť urobil priestor v strede ihriska, potiahol loptu až takmer k hranici šestnástky a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre – 1:0. Následne trafil dva razy za sebou ľavú žrď ďalší žilinský stredopoliar Vladavič, a to v 25. a 29. min. Nitra mohla vyrovnať v nadstavenom čase prvého polčasu, tesne pred Pernišom sa ocitol nekrytý Glenda, ale napálil loptu rovno do žilinského brankára.

Po prestávke pokračovali domáci naďalej v útočnej hre. V 47. min poslal Rilke sprava dlhý center do šestnástky, Adauto prihral hlavou Oravcovi, no ten hlavičkoval nepresne. Približne od 50. min sa Nitrania začali viac tlačiť pred bránku domácich. V 58. min mohol vyrovnať zblízka Leško, ale Perniš jeho strelu vyboxoval. Pri následnom prečíslení prebehol Rilke s loptou polovicu ihriska, pred pokutovým územím prihral nabiehajúcemu Adautovi, ten prenechal loptu lepšie postavenému Ježovi, ktorý trafil do odkrytej časti nitrianskej bránky – 2:0. Po tomto góle sa hra vyrovnala. Žilina mala ešte jednu veľkú šancu v 85. min, keď po centri Vladaviča nebezpečne hlavičkoval obranca Šourek, ale Hroššo chytil loptu na bránkovej čiare. Nitrania si vypracovali ku koncu zápasu niekoľko štandardných situácií, znížiť sa im však nepodarilo.

MŠK Žilina – FC Nitra 2:0 (1:0)

Hlasy po stretnutí:

Vladimír Kuťka (tréner Žiliny): „Naše víťazstvo je zaslúžené. Preukázali sme väčšiu kvalitu smerom dopredu najmä počas úvodných 35 minút. V druhom polčase pred naším druhým gólom mali hostia veľkú šancu na vyrovnanie, ale nepremenili ju. Následne sme skórovali my, čo mi veľmi uľahčilo môj vstup do trénerskej pozície v Žiline.“

Petar Kurčubič (tréner Nitry): „Vedel som, že Žilina bude po predchádzajúcich remízach silne motivovaná. Nastúpili za ňu aj hráči, ktorí predtým nehrali. V prvom polčase sme boli pod tlakom, dostali sme gól, súper trafil aj dvakrát žrď. V druhej polovici sme mali za stavu 1:0 šancu, ale nepremenili sme ju. Na ihrisku bolo vidieť, kto hrá o majstra a kto o záchranu.“

Góly:

22. a 58. Jež, ŽK: 34. Kopas, 64. Zd. Štrba – 50. Martin Tóth, rozhodovali: Kružliak – Csabay, T. Somoláni, 1927 divákov

Zostavy:

Žilina: D. Perniš – Kopas (46. Šourek), Pečalka, J. Piaček, Tesák – Zd. Štrba – Rilke (81. Škvarka), Jež, Vladavič – T. Oravec, Adauto (74. Lietava)

Nitra: Hroššo – M. Šťastný, B. Labant, Martin Tóth, J. Leško – Šimončič (51. Racko) – Glenda, Barčík, I. Hodúr, Rák (38. Ľ. Kolár) – Šimonek (65. Simunovič)