Futbal

1. predkolo Európskej ligy UEFA: Slovan a Trenčín víťazne, DAC s remízou

Svoju premiéru v 1. predkole Európskej ligy UEFA majú za sebou ďalší traja účastníci Fortuna ligy. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku 1. predkolo Európskej ligy UEFA: Slovan a Trenčín víťazne, DAC s remízou

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA v Čiernej Hore nad Budučnostou Podgorica 2:0. Odveta je na programe o týždeň v Myjave (20.30).

Výber holandského trénera Ricarda Moniza strelil v prvom polčase dva góly zásluhou bosnianskeho stredopoliara Hamzu Čatakoviča a chorvátskeho krídelníka Antonia Manceho. Ak AS postúpi do 2. predkola, stretne sa v ňom s postupujúcim z dua SC Zaria Balti (Moldavsko) – Górnik Zabrze (Poľsko).

Budučnost Podgorica – AS Trenčín 0:2 (0:2)

Góly: 27. Čatakovič, 30. Mance, ŽK: Vukčevič, Ivanovič, Adžič, Mirkovič – Yem, Zubairu, Julien, rozhodoval: Kalkavan (Tur.)

Podgorica: Mijatovič – Djurišič, Milič, Adžič, Tučevič – Mirkovič, Mijič (87. Bakič), Vukčevič (48. Roganovič) – Ivanovič, Vlaisavljevič – Sekulic (79. Perovič)

Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Julien – Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu – Sleegers, Mance (59. Umeh), Azango (84. Van Arnhem)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 v moldavskom Orhei nad domácim Milsami 4:2. Odveta je na programe vo štvrtok 19. júla o 18.30 h na Pasienkoch.

Zverenci trénera Martina Ševelu rozhodli zápas už v prvom polčase, v ktorom strelil dva góly Moha a jeden Andraž Šporar. Hoci v druhom polčase inkasovali dva góly, v závere sa presadili ešte raz, keď si strelil vlastný gól obranca Artur Craciun. Do odvety tak pôjde víťaz Slovenského pohára vo výhodnejšej pozícii. Ak Slovan v 1. predkole moldavskú prekážku preskočí, v druhom sa stretne s úspešnejším z dua Balzan FC (Malta) – Kesla FK (Azerbajdžan).

FC Milsami Orhei – Slovan Bratislava 2:4 (0:3)

Góly: 59. Bugaiov, 75. Surdu – 10. a 41. Moha, 22. Šporar, 79. Craciun (vlastný), ŽK: Bolohan, Craciun, Cojocari – Holman, Apau, Šporar, Nono, rozhodoval: Romanov (Ukr.)

Milsami Orhei: Mitu – M. Antoniuc (46. Jardan), Craciun, Bogdan, Bolohan – M. Platica, Cojocari – A. Antoniuk, Andronic (59. Surdu), S. Platika – Bugaiov

Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps – Čavrič (82. Dražič), Nono, Holman (68. Savičevič), Moha – Šporar (88. Hološko)

Futbalisti fortunaligového FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali vo štvrtkovom domácom úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 s Dinamom Tbilisi 1:1. Hosťujúci Budu Zivzivadze otvoril skóre v 15. minúte, domáci Vakoun Issouf Bayo odpovedal o pätnásť minút neskôr.

Odveta je na programe o týždeň 19. júla v gruzínskej metropole. Postupujúci narazí na víťaza dvojzápasu Derry City (Írsko) – Dinamo Minsk (Bielorusko). Duely 2. predkola sú na programe 26. júla a 2. augusta.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Dinamo Tbilisi 1:1 (1:1)

Góly: 30. Bayo – 15. Zivzivadze. ŽK: Bayo – Buliskeria. Rozhodovali: Peljto – Ibrisimbegovič, Beljo (všetci BaH), 8759 divákov.

Dunajská Streda: Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Koštrna, Herc, Ljubičič, Vida (67. Treťjakov), Šimčák (46. Kalmár) – Bayo, Pačinda (79. Divkovič)

Tbilisi: Buliskeria – Ruchaia, Kobouri, Lochošvili, Charabadze – Ivanisenia, Ninua – Šulaia (81. Kardava), Kiteišvili, Ivanišvili (46. Ergemlidze) – Zivzivadze (73. Vacadze)