Webnoviny - Svet

12-ročný chlapec útočil príborovým nožom v škole

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Viktor ZamborskýBRATIS­LAVA/PLAVECKÝ ŠTVRTOK 21. októbra (WEBNOVINY) – Na Základnej škole v Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky sa stal šokujúci prípad. Krátko predpoludním došlo počas prestávky k roztržke medzi spolužiakmi.

Podľa prvotných informácií jedného z chlapcov previezli s rezným poranením do nemocnice v Malackách. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominika Šulková, išlo o otvorené poranenie predlaktia.

Prípad záchranárom ohlásili o 10:58. Incident sa podľa Tatiany Kurucovej z bratislavskej krajskej polície odohral medzi dvomi dvanásťročnými žiakmi. Jeden z chlapcov napadol svojho spolužiaka príborovým nožom. Chlapca po ošetrení z nemocnice pustili, liečiť sa bude asi desať dní. Policajti už vypočuli viacero osôb, no ani jeden z chlapcov nie je vo veku, aby bolo možné proti nim viesť trestné konanie, vec teda odložia.

Podľa starostu obce Ivana Slezáka školu navštevujú prevažne rómski a problematickí žiaci a takéto situácie sú na dennom poriadku. Zažívajú to pri vyučovaní aj učitelia a podľa neho sa to dá očakávať aj v budúcnosti.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM