Kultúra Zo Slovenska

5 rokov ĽudiaĽuďom.sk: Ako môže kniha pomôcť chlapcovi trpiacemu detskou obrnou?

Osem osudov, ktoré zmenilo dobro. Tak znie podtitul knihy rozhovorov Ľudia ľuďom, ktorá vyšla pri príležitosti piatych narodenín darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. Inšpirujte sa a pomôžte.

Ilustračný obrázok k článku 5 rokov ĽudiaĽuďom.sk: Ako môže kniha pomôcť chlapcovi trpiacemu detskou obrnou?
Zdroj: ĽudiaĽuďom.sk

Päť rokov fungovania darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk pripomína aj kniha rozhovorov s tými, ktorým darcovia zmenili osud.

Výťažok z predaja knihy venuje organizácia Tomáškovi Bódymu, ktorý trpí Detskou mozgovou obrnou a potrebuje rehabilitácie. Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk pomáha chorým deťom, hendikepovaným ľuďom, rodinám vo finančnej tiesni, mimovládnym organizáciám, školám, ale aj samosprávam už päť rokov.

Ľahší život vďaka darcom

Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi, ktorý má zaregistrovanú výzvu na finančnú pomoc na stránke ludialudom.sk. Darcovia môžu ľudí podporiť prostredníctvom elektronického bankovníctva alebo platbou zo svojej platobnej karty. V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk zaregistrovaných 542 výziev na pomoc.

"Za päť rokov fungovania portálu podporilo ľudí v núdzi takmer 47-tisíc darcov sumou 2 250 263 eur. Pritom prvý milión darovaných eur sme dosiahli až po štyroch rokoch fungovania. Tieto štatistické údaje sú dôkazom toho, že Slováci dokážu podať pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú aj prostredníctvom online darcovstva, ktoré už nie je nezvyčajným nástrojom pomoci,“ povedal riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška. Počet darov, ktoré darcovia poslali, sa za posledný rok zvýšil z 24-tisíc na 43-tisíc.

Pri príležitosti piateho výročia vydalo ĽUDIA ĽUĎOM n. o. knihu ôsmych rozhovorov. Kniha nesie názov Ľudia ľuďom – Osem osudov, ktoré zmenilo dobro a vypovedá o tom, ako sa ťažké osudy môžu zmeniť vďaka dobrosrdečnos­ti ľudí.

"Na knihe sa podieľalo šesť autorov, ktorí rozhovory s príjemcami finančnej pomoci z darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk spracovali bez nároku na honorár. Predaj knihy sme spustili 6. októbra 2016 a záujemcovia si ju môžu vydražiť na portáli aukcie.ludialu­dom.sk vysvetlila PR manažérka ĽudiaĽuďom.sk Natália Báreková, ktorá bola tiež vedúcou autorského kolektívu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM