Webnoviny - Svet

Adebayor obeťou anglických rasistov z Tottenhamu

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, APLONDÝN 7. apríla (WEBNOVINY) – Hrdina prvého zápasu štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Tottenhamom Hotspur Emmanuel Adebayor konštatoval bezmocnosť voči rasistickým urážkam, akým musel čeliť v utorok od priaznivcov anglického klubu. Útočník z Toga sa pre britský denník The Guardian posťažoval, že zo sektora priaznivcov hosťujúceho tímu začul na San Bernabéu chorály obsahujúce slová urážajúce jeho afrických rodičov. „Tvoj otec umýva slonov a matka je kurva,“ znelo skandovanie ostrovných fanúšikov, ktorým Adebayora častovali už počas jeho pôsobenia v Arsenale a Manchestri City, odkiaľ prišiel do Madridu na hosťovanie.

Adebayor súhlasí s pokračovaním boja proti rasizmu na štadiónoch, ale za tie roky sa z neho v tomto smere stal skeptik. „Nemôžeme urobiť nič, aby sme to zastavili. Rasizmus? Robí sa všetko možné, ale tí ľudia stále chodia na futbal. Stal sa súčasťou života,“ povedal Adebayor.

Tottenham si je vedomý správania svojich priaznivcov voči Adebayorovi, obsah chorálu dokonca konzultoval s Úradom korunného prokurátora, ktorý vraj na ňom nenašiel nič rasistické. „Môžeme len naďalej pripomínať našim fanúšikom, že nemienime tolerovať vulgárne či hanlivé pokriky,“ reagoval hovorca londýnskeho klubu.

Emmanuela Adebayora môžu tešiť aspoň dva góly v sieti Hotspur, ktorými v utorok prispel k víťazstvu Realu 4:0.

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM