Webnoviny - Svet

Adele opäť na vrchole rebríčka, na dvojke Hugh Laurie

WEBNOVINY.SK

Hugh LaurieFoto: SITA/APBRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Anglická speváčka Adele a jej nahrávka 21 (2011) nenašli premožiteľa v britskom albumovom rebríčku ani v pätnástom týždni za sebou. Dvadsaťtriročná hviezda sa tak naďalej približuje k vytvoreniu nového absolútneho rekordu vo Veľkej Británii z hľadiska počtu prvých miest pre jeden album.

Ten už 50 rokov drží Elvis Presley so soundtrackom k filmu Blue Hawaii (1961), s ktorým bol na vrchole 17 týždňov. Speváčka sa zároveň priblížila k méte 2,5 milióna predaných kópií jedinej nahrávky vo Veľkej Británii. To znamená, že album 21 si legálnym spôsobom zadovážil už približne každý dvadsiaty piaty Brit.

Na druhej priečke štartuje spevák Hugh Laurie s debutovým albumom Let Them Talk (2011). Angličan, ktorý je známy predovšetkým ako predstaviteľ hlavnej postavy v seriáli Dr. House (2004), sa na svojej prvej nahrávke prezentuje ako bluesový spevák. Na trojke v UK Charte je Adele s debutom 19 (2008).

Štvorka patrí americkému spevákovi Brunovi Marsovi a jeho nahrávke Doo Wops & Hooligans (2010). Prvú päťku uzatvára americká kapela Fleet Foxes s nahrávkou Helplessness Blues (2011). Informáciu zverejnila webová stránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (8. mája 2011 – 14. mája 2011):

  1. Adele – 21
  2. Hugh Laurie – Let Them Talk
  3. Adele – 19
  4. Bruno Mars – Doo Wops & Hooligans
  5. Fleet Foxes – Helplessness Blues
  6. Jessie J – Who You Are
  7. Glee Cast – Glee The Music Pts The Warblers
  8. Sade – The Ultimate Collection
  9. Chase & Status – No More Idols
  10. Rihanna – Loud
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM