Webnoviny - Svet

Advokát údajných sýkorovcov ide do väzby

WEBNOVINY.SK

TRENČÍN 24. februára (WEBNOVINY) – Advokát údajných sýkorovcov Viktor K. ide do väzby pre údajné marenie spravodlivosti. Dnes o tom rozhodol Okresný súd v Trenčíne.

„Dôvodom je obava, že pri ponechaní na slobode by mohol pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Trenčíne.

Obvinený proti rozhodnutiu o vzatí do väzby podal sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Krajský súd v Trenčíne. Advokáta v utorok zadržala polícia priamo na Špecializovanom trestnom súde po tom, ako sa skončili záverečné reči v kauze údajnej seneckej skupiny sýkorovcov vedenej Martinom B., prezývaným Rus.

Advokát tvrdí, že obvinenia sa nezakladajú na pravde. „Môžem povedať, že došlo k vzatiu do väzby. Táto je nedôvodná, ale ja to akceptujem, mňa takýmito spôsobmi nezlomia a budem svojich klientov zastupovať naďalej,“ tvrdí Viktor K.

Viktor K. v spomínanom procese obhajuje dvoch obžalovaných – Alexandra B. a Milana B.. Len čo v utorok advokát vyšiel z pojednávacej miestnosti, čakali ho už policajti. Tí mu dali podpísať zásielku a oznámili, že je od tej chvíle zadržaný pre prípad údajného marenia spravodlivosti.

Udalosť pravdepodobne súvisí s tvrdením Mikuláša Černáka, odsúdeného na doživotie, že ho tento advokát opakovane kontaktoval a usmerňoval ho, ako má vypovedať v kauze tzv. sýkoriek. Černák to napísal prokurátorovi, ktorý podal obžalobu v kauze seneckej skupiny.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM