Webnoviny - Svet

Agassiho zvolili do Medzinárodnej tenisovej siene slávy

WEBNOVINY.SK

Andre AgassiFoto: SITA/AP NEWPORT 20. januára (WEBNOVINY, AFP) – Osemnásobný grandslamový šampión Andre Agassi sa stane členom Medzinárodnej tenisovej siene slávy, do ktorej ho oficiálne uvedú 9. júla počas turnaja veteránov v Newporte. Američanovi, ktorý sa ako jeden zo šiestich hráčov môže pochváliť kariérnym Grand Slamom, sa tejto pocty dostane ako jedinému spomedzi nedávno do dôchodku odídených tenistov.

„Som poctený z toho, že sa ocitnem po boku najlepších tenistov histórie. Moja tenisová kariéra mi umožnila zmeniť životy iných k lepšiemu a chcem v tomto pokračovať aj naďalej,“ vyhlásil 40-ročný známy šouman. „Andre Agassi má za sebou skvelú 20-ročnú kariéru. Jeho energia a nadšenie pre hru inšpirovala mnoho tenisových generácii. Andre je skutočným šampiónom a teší nás, že si týmto spôsobom môžeme uctiť jeho prínos a úspechy,“ nechal sa počuť prezident tenisovej siene slávy Christopher Clouser.

Agassi odštartoval svoju fenomenálnu kariéru ako šestnásťročný v roku 1986 a už o rok sa tešil z prvého titulu na okruhu ATP. S profesionálnym tenisom sa rozlúčil v roku 2006 na US Open. Agassi bol lídrom mužského poradia celkovo 101 týždňov a nazbieral 60 primátov vo dvojhre. Rodák z Las Vegas má na konte i olympijské zlato z Atén 1996.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM