Webnoviny - Svet

Aj Chára bude zo Stanleyho pohára jesť

WEBNOVINY.SK

TRENČÍN 14. júla (WEBNOVINY) – Už v piatok 22. júla do Trenčína opäť zavíta najprestížnejšia klubová hokejová trofej Stanleyho pohár. Kým pred rokom ju do tohto mesta priviezli odchovanci miestnej Dukly útočníci Marián Hossa a Tomáš Kopecký, tentoraz sa o ňu pričinil ďalší tamojší rodák obranca Zdeno Chára. O svoju radosť sa rozhodol najvyšší hráč celej zámorskej NHL podeliť aj s fanúšikmi na Slovensku. Do Trenčína pricestuje trofej z Česka, kde sa z nej budú tešiť priaznivci s Tomášom Kaberlem a Davidom Krejčím.

„Chceli sme urobiť aj nejaký spoločný program, ale časovo je to veľmi natlačené, takže sme sa nakoniec rozhodli, že si to urobíme individuálne,“ uviedol Zdeno Chára na margo budúcotýždňových osláv a pokračoval: „Pri organizácii programu sa snažím vyhovieť čo najväčšiemu počtu ľudí, ale ten čas je limitovaný. Bol by som rád, keby som mohol mať Stanleyho pohár týždeň. Museli sme si to však rozdeliť ako tím. Som z Trenčína, som narodený v Trenčíne, tak určite to bude pre ľudí v Trenčíne, či už pre známych a najbližších. A nejaký čas by som chcel s pohárom stráviť aj sám.“

Slovenský hokejový reprezentant, kapitán klubu NHL Boston Bruins a víťaz Stanleyho pohára v sezóne 2010/2011 Zdeno Chára počas tlačovej besedy, na ktorej hovoril o príchode Stanleyho pohára na Slovensko. Foto: SITA/Tomáš SomrZnámy je už aj približný program púte trofeje na Slovensku. V piatok sa pre médiá uskutoční v Bratislave tlačová konferencia, nasledovať bude menšia akcia pre partnerov podujatia, pohár zavíta aj k jednému zo sponzorov a celú zvyšnú časť piatka bude súkromný program vyhradený pre Zdena Cháru. V sobotu zavíta Stanleyho pohár k primátorovi mesta a aj na zimný štadión, potom bude nasledovať akcia pre fanúšikov v Trenčíne na námestí. Cesta pohára na Slovensku sa skončí na súkromnej akcii na Trenčianskom hrade.

Na Slovensku je už dobrým zvykom, že hokejisti si priamo zo Stanleyho pohára pochutnajú na nejakom obľúbenom jedle. Tomáš Kopecký z neho dvakrát jedol držkovú polievku, Marián Hossa bryndzové pirohy, Miroslav Šatan lokše s makom a Martin Cibák halušky. Inak to nebude ani u Zdena Cháru. „To, čo budem z pohára jesť, prezradím na nasledujúcej tlačovej konferencii, aby sme aj o týždeň mali o čom hovoriť,“ povedal so šibalským úsmevom vysoký obranca, ktorý je aj mesiac po zisku prestížnej trofeje v „kolotoči“ povinností.

„Ešte som od záveru sezóny nevypol. Stále je to také čerstvé, možno si oddýchnem až po odchode Stanleyho pohára zo Slovenska,“ dodal na záver Zdeno Chára, ktorého meno bude siedmym slovenským na cennom pohári. V roku 2009 ho do Topoľčian priviezol Miroslav Šatan. Oslavy zisku Stanleyho pohára zažili v roku 2003 zásluhou Jiřího Biceka Košice, o rok neskôr sa tešil s Martinom Cibákom Liptovský Mikuláš. Zo slovenských rodákov SC ešte získal aj Stan Mikita v roku 1961. Dokonca dvakrát ho v rokoch 2008 a 2010 získal Tomáš Kopecký, ten druhý spolu s Mariánom Hossom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM